Sunday, July 11, 2010

Filmiküsitlus - Gates

Uues metalivaimustuses olen laenanud sõpradelt (ja mõne ka ise ostnud) hulgaliselt kodumaiste raskerockibändide diske ja taas ning taas hüppab neilt esile nimi Gates. No Mart Kalvet ja Mop on muidugi kohustuslikult igale plaadile trükitud, ilma nende nimesid special thanks sektsiooni lisamata vist ei võeta plaati isegi trükki, vähemalt olen kuulnud, et selle seadusega põhjendatakse nende kahe figureerimist igal metalliplaadi kaanel. Kotkas oleks vist kolmas aga eks siis tule ka Gates, tänu mitmes bändis mängimisele enamasti pillimeeste listis aga tihti ka tänusõnaga meeles peetud.

Nimi: Gates
Bänd: Sorts / Põhjast
MySpace: Sorts


1. Millised filmid sulle muljet on avaldanud, ehk mis on sinu lemmikfilmid?

Pean tunnistama, et mulle avaldavad suuremat muljet pigem dokumentaalfilmid, kui mängufilmid. Olgu siis tegu kas looduse-, keskkonna-, ajaloo- või mõne huvitava persoonifilmiga.
Meeldib vaadata ning kaasa mõelda viimasel ajal õnneks üha rohkem ja rohkem linastuvatele keskkonnateemalistele dokumentaalfilmidele, kus keskseks probleemiks on inimkonna muretu suhtumine ümbritsevasse. Mõeldes meie tulevikule, peaks neid filme näitama tõenäoliselt teistel kellaaegadel ning samuti kommertskanalites, mitte ainult öösel kell poolkaksteist riiklikutes telekanalites.
Tooksin esile Yann Arthus-Bertrand filmi Home. Samuti sügava mulje jättis Jean-Jacques Annaud The Bear. Kodumaised loodusfilmid Rein Maranilt, Fred Jüssilt ning Riho Västrikult meeldivad ka väga.
Mängufilmidest eellistan enamasti Euroopa omi. Kahjuks ei ole ise viimasel ajal jõudnud näiteks Pimedate Ööde Filmifestivalile, kus kindlasti oleks palju põnevat minu maitsele. Õnneks edastavad Soome YLE telekanalid ning nüüd ka ETV piisavalt lahedaid erinevaid mängu- ning dokumentaalfilme.


2. Milline oli viimane meeldejääv filmielamus?

The Yes Men Fix the World.

3: Mis muusikat viimasel ajal kuulanud oled või julged soovitada?

Jah, ikka olen leidnud mõndagi uut, näiteks THESYRE Kanadast või Grimmness Itaaliast. Loomulikult uus Burzum väärib märkimist, samuti enda jaoks avastanud sellised bändid nagu White Lies , Interpol ja The Triffids.

Tänan Gates!
Kaader filmist Karu.

No comments: