Wednesday, January 11, 2012

The Front Line

Go-ji-jeon - Hun Jang 2011

Korea Sõda on kohe-kohe lõppemas, käivad vaid viimased lokaalsed kokkupõrked väikeste maatükikeste pärast, kuid üldiselt on tulevane piir veetud ja kõik ootavad relvarahu väljakuulutamist. Noor luureohvitser saadetakse rindelõiku, mäele mis on kümneid kordi käest-kätte käinud, et välja selgitada reetur kes on tapnud sealse väeosa komandöri, tulistades teda lahingumöllus ning uurida, t kuidas pääsevad Põhja KOrea armees teenivate sõdurite kirjad läbi rindejoone lõunas elavate sugulasteni. Kohale jõudes aga ei jää mehel palju aega pärida, vaid kistakse ohe sõja viimastesse võitlustesse.
Alul muinasjutulise ilana tundunud film muutus veerandi peal päris sümpaatseks ning seda tänu tõsiasjale, et ei hakatud rindelõigus mingit spiooni püüdma, vaid kõik müsteeriumid lahenesid sujuvalt ning olid inimliku põhjusega, mitte süngete saladustega. Edasi sai juba sellist keskpärast head sõjadraamat kust muidugi ei puudunud totakas dramaatika ning ebareaalsus lahingoparatsioonide kujutamisel, kuid ega see nii väga lõpuks häirinudki. Realistlikust sõjadraamast oldi kaugel, korralikku madistamisdraamat aga sai küll. 3/5
Tulevase korea kinokunsti eest võideldes.

2 comments:

kristjan said...

Lõpp kiskus veits ilaks ära - et kohe KÕIK mehed surma said; ja et snaipriks osutus mingi kena piiga. Usun, et pärast mitut aastat rindel veetmist oleks ta ikka viisakalt reipi saanud selle asemel et vintpüssiga kuskil metsavahel vallatleda. Aga kui need faktid välja arvata, siis mulle väga meeldis.

Kas muidu mõni positiivse alatooniga kvaliteetne LK film ka meenub? (memories of a murder päris sinna kanti ei lähe...)

Trash said...

Panen "sada" soovitust:

Hea komöödia/nunnu draama:

In Between Days
Sex Is Zero
Marathon
Daytime Drinking

Hea satiir:

The President's Last Bang
Geo-Lobotomy
Capitalist Manifesto: Working Men of All Countries, Accumulate!

Hea sõjafilm:

Nambugun

Veel soovitan:

Oasis
Spirit of Jeet Keun Do - Once Upon a Time in High School
A Dirty Carnival