Tuesday, January 10, 2012

Filmiküsitlus - Suva

Suvaga sain tuttavaks eelmise aasta kevadel ning ilma suurema sissejuhatuseta kukkusin kohe kiruma, et miks ta teeb nii sitta mussi kui ometi on mehel oskusi palju enamaks. Ei mahtunud mulle kohe kuidagi hinge, et Error: Success´is peab sees olema see tüüpiline "industriaalikitarr" oma tüüpilise saundiga mis juba varem kõlanud 78 056 bändi helitaustas. Nõudsin, et tehku kogu materjal vaid elektrooniliselt ja käskisin kitarristile bändist kinga anda. Suva väitis murelikult, et kitarrist on lahe tüüp ja peaks ikka bändis olema, mille peale lubasin suuremeelselt, et nad võivad ju poisi siis süntesaatori taha panna, ärgu ainult mingil juhul talle keelpilli kätte usaldagu. See mu jauramine on kusagil netisügavuses isegi videojäädvustusel ning pole vist vaja öelda, et I was very very drunk. Ja mu oli samas ka väga väga õigus! :)

Nimi: Cly/Suva
Bänd: Error: Success, Morgue's Last Choice
Koduleht: Error: Success
SoundCloud: Cly/Suva


1. Millised filmid sulle muljet on avaldanud, ehk mis on sinu lemmikfilmid?

Blade Runner, Alien, Fifth Element, Six String Samurai, Solyaris, Stalker.

2. Milline oli viimane meeldejääv filmielamus?

Kahjuks pean nentima, et ilmselt Avatar. Kuigi sisu polnud sellel filmil küll ollagi siis filmi visuaalid ja mu esmakogemus stereoskoopilist filmi vaadates jätsid küll päris meeldejääva elamuse. Peale seda on ka mõnda elektriprille vajavat filmi vaatamas käidud, aga need ei ole sellist elamust enam tekitanud.

3. Mis muusikat viimasel ajal kuulanud oled või julged soovitada?

Viimasel ajal on meelde jäänud sellised asjad nagu Exaltics ja Gosub kes teevad sellist alternatiivse alatooniga teknot. Blastromen on electro projekt soomest, kes paistab roboteid ja future-retrot pea samapalju armastavat kui seda kunagi tegi Kraftwerk. Ja lõpetuseks Bvdub kes ilmselt mingite looperitega tekitab väga lahedat süvaambienti.

Eestist on ka üht teist viimasel ajal kõrva jäänud. Nagu näiteks Mimicry kes lives on väga cool ja igati väärt ülevaatamist. Samuti ka Shirubi Ikazuchi. Soundcloudist on silma jäänud veel näiteks artistid nagu [scio] ja Amiran kes mõlemad teevad päris kvaliteetset elektroonilist mussi, kuigi pole päris minu maitse. Atmosfäärsemast küljest tasuks veel eraldi välja tuua Tiiu Kiik kelle mõned lood on väga südamelähedaseks saanud.

Tänan Suva!
Kaader filmist Six String Samurai.

No comments: