Thursday, January 19, 2012

Filmiküsitlus - Kolp SS Robotist

Kolbaga tutvusin mõned head aastad tagasi Estconil. Võtsime napsu, lobisesime maast ja ilmast ning ilkusime ühise sõbra Nuksi kallal. Paar aastat hiljem saatis Nuks messengeri teel Kolba punkbändi demolindistuse mp3-e kujul. Eelarvamusega klõpsisin käima ja sain ühena esimestest kuulata SS Robotit, bändi mis nüüdseks on mu suur lemmik. Ja mitte ainult minu, vaid näiteks ka Mart Kalveti, sest miks me muidu valisime Eesti Ekspressi Areeni Aasta Albumi tabelisse (siis lehe digiversioonis) parimaks eelmisel aastal tehtud träkiks ühe ja sama loo, ehk siis Pedigree mix´i SS Roboti hitist "Masu". Loodan, et Kolbal bänditegemise soov ei rauge! Algas see ju nii ekspromt, et tuli täismehele isu peale oma sõnumit hardcore pungina levitada, järsku austajate ehmatuseks lõpeb sama äkiliselt? Koputan nüüd kurja eemalhoidmiseks kolm korda puud ja jään ootama SS Roboti uut reliisi. Uued demod on juba suu vett jooksma pannud.


Nimi: Hardi Tiits (Kolp)
Bänd: SS Robot1. Millised filmid sulle muljet on avaldanud, ehk mis on sinu lemmikfilmid?

Lemmikraamatuid v6iks loetleda, need on raamatud, mida ikka ja jälle teatud intervalli tagant kätte v6tan ja loen.Viimati jäin raamatukogust tulles mingile tuttavale linnas vahele N6ukaajal väljaantud "Muumitrolliga", katus s6itis millegipärast,oli vaja ennast rahustada. Analoogia filmidega puudub.
Muljet on avaldanud näiteks "Angaar 18" kunagi nooruses, viimasel ajal Tarantino,David Lynch ja..(krt, faktiline mälu on väga halb).
Von Trier`i "Antikristus" oli ka väga k6va,veel yks vähestest filmidest,mille vaatamise pidin korraks pooleli jätma, liiga r6huvaks muutus.
Teine,mis hetkel meelde tuleb,kus olin sunnitud pausi tegema,oli "Neljanda astme kontakt"(inglisekeelset pealkirja ei mäleta). Ja "Inland Empire" on siiani l6puni vaatamata.
Aga yldiselt väga meeldib vaadata,see ei ole lihtsalt mu p6hihobi, ei viitsi t6mmata jne. Sinu blogis on paljud filmid, mida tahaks näha ja enamus väärtfilme olen näinud tänu heale s6brale Nuxile (http://nuxxmovies.blogspot.com/).


2. Milline oli viimane meeldejääv filmielamus?

Viimastest meeldejäävatest tooks hetkel välja kolm: "Rusted body", mingi kilide film, Nuxi käest laenatud, vaatasin koos tulevase abikaasaga, kellega olin just tuttavaks saanud, Nux vangutas ainult ebamäärase irvega näol pead, kui sellest kuulis. Teatud m6ttes enim meeldejääv oli "Ice from the sun", viis korda proovisin vaadata, oli kuidagi nii ahistavalt teisest dimensioonist kogu teema, et l6puni kunagi ei j6udnud. Ykskord v6tsin kätte ja vaatasin päevavalguses, selge peaga filmi ära ja selgus,et olin seda ikkagi näinud, pluss lugu oli ka suht mittemidagiytlev. Proovisin netist leida infot selle filmi kohta,aga hetkel pakub mingit teist samanimelist. Keda täpne info huvitab, Nuxi käes on see juba umb 6 aastat laenus, ta pole riskinud siiani vaadata. Omaette elamus oli kuskilt toidumarketi korvist 15 EEK-ga leitud "Unenäoteadus"(http://www.imdb.com/title/tt0354899/ ) vist ainuke film, kus minu jaoks puudusid negatiivsed emotsioonid ja suutsin esimest korda vaadates jätta yhe väga olulise poindi kahesilma vahele, mille t6ttu tundusid paljud asjad eriti kummalised.3. Mis muusikat viimasel ajal kuulanud oled või julged soovitada?

Erinevatel p6hjustel ei ole saanud viimastel aastatel eriti muusikat kuulata, kuigi tahaks. Seet6ttu ei oska ka hetkel midagi soovitada. Hiljuti jäi k6rva GUN DREAMS, kuna vokaal meenutas Cat Rapes Dog´i oma plaadilt "Moosehair Underwear". Plaadimängijas on hetkel kodus venelaste Piknik remixide cd, kohati meenutab Viktor Tsoid.

Tänan Hardi!
Vigastatud jalaga toolil istudes ja lauldes andis Kolp konsa Mõisa Festivalil, kus selle sai filmilindile Heikki Leis. All kaader filmist Angaar 18.
SS Roboti EP, kui parima kodumaise reliisi 2011, eest saab hääle anda mu blogi paremal äärel toivas hääletuses. --->

2 comments:

Anonymous said...

Eesti parim bänd on Ruja.
Vist.
Või ikkagi Vennaskond?
Ei Ruja.
Ruja jah.
Nii jääb.

Trash said...

Või hoopis Bestia?