Tuesday, January 31, 2012

Homeland - 1. season

Homeland - 1. season - Michael Cuesta, Clark Johnson, Jeffrey Nachmanoff 2011


Poole sarja pealt avaldasin kahtlust, et kas ikka on nii väärt nagu mõned netis kiitnud on ja Adui vastas, et: "Homeland imeb ka. Üks nõrgemaid selle aasta A seriaale. Ta on umbes nagu Sons Of Anarchy, et nutad ja vaatad. Oleks nagu hea , aga samas karjuvalt rumal. Samas raisk, on huvitav." Ja täpselt nii oli, paned käed silmade ette, sest näidatakse lausidiootsusi ning lääged ameeerika seepi ja siis taas võtad eest ära, sest kange tahtmine on ju lõpuks teada saada, et kuidas kõik laheneb ning kes on head ja kes on pahad ja kes on seda mõlemat. Tõesti, nutad ja vaatad. Piinlik aga on asja juures veel see, et kusagilt poole pealt meelitasin abikaasa samuti vaatama ning kirusime siis mõlemad lollusi ja samas küsimusele, et kas vaataks täna õhtul ühe episoodi veel, vastasime ühest suust, et JAH!
Ma oleks tegelikult selle petmiste ja topeltpetmiste ja kolmas, neljas, viies kord petmiste ning roosamanna pereloo ja kõrvalhüppedraama ja mitmed muud liiga muinasjutulised seebikäänakud andestanud, kuid CIA tegevuse kujutamisega möödapanemised on andestamatud. Kui agentuur töötaks nii nagu seriaalis näha saab, ehk siis olematu salastatusega kus värvatud agentide nimesid ja näopilte võib leida Langley kohviku tedatetahvlilt menüü kõrvalt, kus kõrge salastatusastmega teavet arutatakse hoomesiseselt kus juhtub ja kelle juuresolekul juhtub, kus osakonnaülem suhtle chain of command´i ignoreerides kellega juhtub ning hullud jooksevad ringi ja teevad mida tahavad, siis on üldse ime, et see USA juba ammu pole mõne teise riigi omandisse läinud.
Ükskõik kus agent (veel mingi tibuke analüütik) kaadrisse ilmub, seal kohe kõiki agentuuri siseprotokolli eiravaid imeasju juhtuma hakkab, vaatad ja imestad, et miks küll keegi endistest riigi julgeolekutöötajatest sarja juures konsultandiks ei olnud, viimasel ajal on see eksperdi juuresolek ju pigem reegliks kui erandiks.
Põnev küll, aga jube labane ja lapsik ülimalt jänkimeelne sari. Mainimata ei saa jätta ka sarja kui vaenu ja hirmuõhutajat, üleüldise üsaldamatuse tekitajat ning naabrimehesse pavlikmorozovliku negatiivse suhtumise tekitajat. Claire Danes oli samuti jube. Tundub, et imeilusast pardipojast sirgus inetu luik. Ahh, jah! Mainiks ära veel, et venekeelne üks tõlkepealkirjadest on üsna tabav, ehk vana tuntud: "omadele võõras - võõrastele oma."
PS. "Ice Age" animatsiooniga  möödapanekut ei andesta ma neile samuti kunagi, see oli ikka liiga labane haltuuraviga! 2/5
Jajah, võtad sinise tableti lähed paremale, jätad võtmata, lähed kurakätt.

11 comments:

a said...

Mis too Ice Age animatsioon oli?

Trash said...

"Jääaeg" multikat vaadati kodus kui issi ja emme saabusid. Korraks näitas ekraanil toimuvat ning paar sekundit hiljem küsis isa mammuti kohta, kuigi näidatud stseeni järgi oli selge, et mammut ei tule enne paari minutit veel nähtavale.

Oll said...

Minu arust on naljakas, kuidas need luurealased möödapanekud su sarjaelamuse ära rikkusid. Keegi pole seda mingi dokumentaalina reklaaminud (ega ka niimoodi vaadanud, sina oled esimene), fookus oli hoopis teises kohas - põnevusel ja katkistel inimestel.
Aga eriti huvitav on sinu suhe Claire Danesiga (lugesin just ka Stardusti arvustust). Kui sa lesiksid mu diivanil, paluksin sul kirjelda oma ema või esimest armastust - olen üsna kindel, et asjad saavad kohe palju selgemaks :)

Anonymous said...

James Bondi filmivõtetel tehtud piltidest on paar ülesvõtet antud ka ajakirjandusele ja naiste rõõmuks on Daniel Craig taas palja ülakehaga, vahendab Daily Mail.

Trash said...

Draamasari ei tohi olla muinasjutt, žanr ei luba seda. Ma võin vaadata Miami Vice´i ja mitte end häirida lasta sellest kuidas kaks meest möllavad, kuid aasta 2011 põnevik ei tohiks enam lausrumalusi loopida, isegi kui rõhk on valdavalt põnevusel.

Trash said...

Ja suhe Claire Danesiga on My So-Called Life tüüpi, emad ja pruudid ei puutu asjasse.

Vabarnamees said...

Päris põnev oli jah. Mammutiviga kirusime ka meie. Kõik kolm olulist osatäitjat (Lewis, Danes ja eriti Patinkin) tegid (väga) head tööd. See, et Danes minugi teetass pole, ei puutu absull asjasse ju. Meryl Streepi või Judy Denchi ma ka ei deidiks, aga see ei takista mul nende rolle imetlemast.

Realismi poolest jäi asi kuhugi CSI/24 ja The Wire'i vahele, muidugi kaldega esimesena mainitute poole. Samas - esimesest osast alates on ju selge, et tegu on häbitu meelelahutusega, mis ehib end realismi sulgedega vaid piisavalt, et meiesuguseid "intellektuaale" end vaatama panna.

Ühtlasi, "President Obama told People Magazine in December that Showtime's CIA-thriller "Homeland" was one of his favorite shows." Ma ise panin puhta põnevusfaktori eest IMDb-s 8/10, aga noh.

Trash said...

CSI/24
.
.
.
Homeland
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
The Wire

Vabarnamees said...

Mida ma siis ütlesin. :)

Vabarnamees said...

Ära siis unusta, et The Wire'ist on Treme'ni veel paar punkti!

adi said...

CSI/24
.
.
.
Homeland
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
The Wire
.
.
.
.
.
.
Rambo 4