Kui Metsavana paar päeva tagas minult messengeri vahendusel selle animatsiooni kohta uuris, väitis ta, et tegu on ühe ta ereda lapsepõlvemälestusega. Aga ta ei ole ainus, aastat-poolteist tagasi väitis Baka foorumis seda sama Kammerer ning sellest on pajatanud ka paar teist tuttavat. Minul isiklikult oli see aga esimene kokkupuude, võiks siis lausa öelda, legendaarse nõukogude ulmeanimatsiooniga. Põhineb Kir Bulõtšovi lühiromaanil "Mäekuru" ja sellest võib pikemalt lugeda Ulmeguru Ulmeseosete nimelisest blogist, mina raamatuga tutvunud ei ole ning võrrelda ei oska. Küll aga väidan julgelt, et tegu on ühe parima ulmeanimatsiooniga mida mu silmad näinud on. Jätan visuaalse külje kiitmise Kammereri hooleks, kes oma varjusurmas viibivas blogis on teinud animatsioonist päris põhjaliku lahkamise ja mainin vaid, et minule avaldas enim muljet kosmoselaeva kujutamine. Kui vööra planeedi toonide ning maastkega oli kõik selge, siis mägedesse hädamaandumise teinud tähelaev oli midagi enamat kui nõukogude tüüpdisaini illuminaatoritega hõbenool, standartne kommude kosmosesüstik. Vladimir Tarasov´i käe all loodud sõiduriist oli abstraktselt toimiv ristkülik, pigem telepaatiliselt juhitav, anamorfselt oma isandate tujusid tajuv ja biomehhaaniline monoliit kui raketikütust nõudev metallihunnik. Sci-fi uuem tasand mida ühest aastal 1988 valminud filmist ei oleks oodanud, avar mõtlemine, piirideta fantasia ning võib ka öelda sisekujundus ning arhiitektuur, sest kosmoselaeva mugava massiivsuse kõrval kahvatusid nii mõnedki avarad õhulised futuristlikud ehitised. Hea ulmekas kenas animavormis. 5/5
Sissepääs tähemasinasse.
10 comments:
Tänu sulle sain ka ise lõpuks selle animatsiooni netist kätte. Läheb peatselt vaatamiseks!
Oleks herr Metsavana küsinud, oleks tal see ammu olnud... (mis tuletab meelde, et peaks mingi õhtu ka kodus msn-i sisse lülitama)
Ma tahan ka seda Perevalli näha, kui kõik nii kiidavad
Eks ma siis annan sulle kui külla satud. Tuleta meelde.
Ma ka põnnina Kinos nägin. Kunagi kui meil siin veel kino oli. Sel olid nii võimsad visuaalid, et siiamaani veel mingid katked meeles.
Mis (Prog-Rock) pala nende teekonda saatis? Üks aasta, üle suve, komiliste teadmiste omandamise käigus, kustus ootamatult mu venekeelse kirja lugemise oskus.
Progepalade autoriks oli Александр Градский ja sõnade kirjutajaks Саши Черного.
perevali saab näha muuhulgas siin: http://video.yandex.ru/users/taribulba/collection/22/
lisaks veel mõned nõukogude ulmeanimatsioonialased pärlid
Tänud viite eest, kohe uurin lähemalt.
@Ulmeguru ei tulnud pähe jah sult küsida kuigi praegu tundub suhteliselt loogiline. Aga eks msnis mingihetk jutustab!
Tervita siis Ulmeguru minu poolt ka kui teil messengeris lobisemiseks läheb. Ära unusta!
Post a Comment