Sunday, September 25, 2011

Prime Cut

Prime Cut - Michael Ritchie 1972

Chicago iirlastest gang on saatnud kolm meest Kansas City´sse elama asunud ja seal äri püsti pannud kriminaalilt laenuraha välja nõudma. Esimene kadus ära, teine leiti jões hulpimas ning kolmas saadeti Chicagosse tagasi ... viinerina. Jajah, tõsi jutt! Kauboigängsterid olid mehe koos prime beef´iga tehases hakklihamasinast läbi ajanud ning pätist kenasid viinereid konveierilintilt tulla lasknud. Solvang missugune! Saadavad siis lõpuks krimimaailma kuningad Kansas City´sse oma kõige kangema mehe ja kes võiks olla veel kagem kui mitte Lee Marvin? Kauboisid kamandab aga Gene Hackman.
Asusin filmi vaatama nagu üht karmi seitsmekümnendate krimkat, kuid koheselt kui uus sats kõrilõikajaid Lee Marvini juhtimisel Kansas City´sse sisse sõitsid, kiskus kogu linalugu groteski ning peatselt oli selge, et külma thrilleri asemel pakutakse hoopis eheda exploitation´i maiguga komöödiat. Kauboide maailm oli nii ägedalt nihkes, kahju vaid, et seda vähe näidati, sest lõpuks oli tunne justkui film ei saanudki veel korralikult alata, kui juba lõputiitrid rulluma hakkasid. Veider musta huumoriga põnevik vorstivabrikantide hämaratest äridest ning põikpäisest vanapässist kes sõidab maale, et farmipoiste seas automaadiga õiglust jalule seada. Selline halb ja hea film ühe korraga. 3/5
Mehi muudetakse viineriteks, naisi müüakse nagu vasikaid ning põgenikke aetakse kombainiga taga. Tere tulemast Kansas City allilma!

2 comments:

Colorado said...

kuradi hea on ikka vahest pilk peale vista ja omale mõni sobiv film leida, mida näiteks just täna vaadata, tänud

Trash said...

Aga ole lahke. Ameerikamaa filme ameerikamaa sõbrale!