Thursday, September 01, 2011

Apteeker Melchior ja Žarieli raamat

Indrek Hargla - Apteeker Melchior ja Žarieli raamat
OldeHansa 2011

Tegu on küll lühijutuga, kuid kuna eraldi köitena ilmunud, siis võib täitsa paar sõna kirjutada. 30 lehekülge, seega üsna konkreetne ja lihtne juhtum  Melchior´i taiplikuse jaoks, sest ega lugeja jõua suurt midagi mõelda ega kedagi süüdistama hakata. Oma osa mahust võtab veel olustikukirjeldus ning minevikumeenutus. Viimane on üsna kahtlase maiguga ja tundub liigsena, võib-olla isegi seigana mis võib kergekäeliselt sissetooduna raamatusarja sujuvust tulevikus takistada, kuigi annab Melchiorile motivatsiooni juhtunud veretöösse tõsiselt süüvida. Muidu selline mõnus väike võigas mõrvalugu. Ilmunud Olde Hansa söögikoha promobrošüürina, kuid juttude järgi võib selle tulevikus leida ka Apteeker Melchiori lühijuttude kogumikust mis kogub kokku kõik analoogsed lühiformaadis seiklused ja müsteeriumid.

2 comments:

Lauri said...

Ma sain aru et mitte Melchiori juttude kogumikus, mida polegi eriti palju, vaid niisama Hargla juttude kogumikus, kus on sees ka jutt "Jõgeva elavad surnud", mida kõik kannatamatult ootavad. Novembris vist ilmus

Trash said...

"Jõgeva elavad surnud" - mõnus!

Ma sain siis valesti aru kui arvasin, et apteekri juttudest tuleb eraldi raamat. No mõtlesin, et paar on, paar on kindlasti kusagil sahtlis ja paar kirjutab härra juurde ning Varrak hüppab peale.