Sunday, December 11, 2011

Filmiküsitlus - Lunastaja, ehk Kennet Kaare

Seente (sala)elust rääkiva Morgue's Last Choice´iga tegin esmatutvust alles aasta tagasi kui asusin uurima mu kogumikplaate üsna kriitiliselt hinnanud Kenneti enese muusikalisi saavutusi. Olin meeldivalt üllatunud nii Morgue's Last Choice loomingust, kui hiljem muusiku käest saadud teiste projektide helilisest küljest, kus leidub nii mitmeidki originaalseid momente ning tõelisest sügavalt kriipivaid saunde. Morgue's Last Choice album "Killer Fungus" on siiani üks mu suuri lemmikuid ja pean seda viimase paarikümne aasta jooksul eestis ilmunud novaatorlike albumite paremikku kuuluvaks. Hiljuti ilnus bändil split kassett koos EDASI-ga ning sellele peaks samuti kõrva peale saama.

Nimi: Lunastaja alias Kennet Kaare
Bänd: Morgue's Last Choice, Verised Naised, Grafenberg Spot (+ mõned varibändid)
Koduleht: Morgue's Last Choice
MySpace: Morgue's Last Choice
SoundCloud: Kennet Kaare1. Millised filmid sulle muljet on avaldanud, ehk mis on sinu lemmikfilmid?

Kahtlemata on juba lapsepõlvest saati üks mu suurimaid lemmikuid ja oluline inspiratsiooniallikas nukuklassika Operaator Kõps Seeneriigis. Sinna kõrvale sobiks mainida veel Faces of Death (1978?), millest samuti leidnud märkimisväärselt materjali, mida oma loomingus kasutada.

2. Milline oli viimane meeldejääv filmielamus?

Mu praegune elu ongi üks suur 4D filmielamus reaalajas. Päevasel ajal toimub Kafka Protsessi pidev ekraniseering, öised tunnid veedan enamasti Lovecraftiliku dokumentaaltõlgenduste saatel. Sellise päriskino kõrvalt ei ole väga igatsust kuhugi kinosaali lisaelamusi ammutama minna. Reaalselt käisin viimati vist kinos ca kolm-neli aastat tagasi, kui coca-cola ja populaarse maisi taustaks Kesköist Liharongi (The Midnight Meat Train) ja Udu (The Mist) näidati.

3. Mis muusikat viimasel ajal kuulanud oled või julged soovitada?

See lõppev aasta on ikka üpriski mage olnud. Muidugi pole ka väga jõudnud end kõige uuega kursis hoida aga tuleb tunnistada, et juba kolmandat aastat jutti võtab minu jaoks parima albumi tiitli enda valdusesse Burzum (From the Depths of Darkness). Selle mehe muusikaline tegevus läheb mulle nii kohutavalt hinge, et isegi, kui mõni reliis tuleb Burzumi kohta keskpärane, on kõige muuga võrreldes lihtsalt suurepärane. Positiivseks üllatuseks oli ka My Dying Bride'i The Barghest O'Whitby EP - ajarännak tagasi 92 aastasse.
Kindlasti julgeks mittesoovitada Heraldi viimast videohitti Amanita, mis lausa mõnitab korralikke mükometalliste!

Tänan Kennet!
Kaader multifilmist Operaator Kõps Seeneriigis.

No comments: