Saturday, December 24, 2011

Filmiküsitlus - Barthol Lo Mejor

Barthol Lo Mejor on välja andnud paar EP-d mida võib netist vabalt alla tirida ja olen seda ka teinud. Igal reliisil on paar head lugu ja see on piisav põhjus miks hoida mehe loomingul silma peal. Kindlasti on peatselt tulemas mõni selline hitlugu, et mitte ainult hea, vaid kohe katust minema viiva kaasakiskumisega. Paar nädalat tagasi oli Barthol Lo Mejor´i lugu "Frank Call" R2-e nädala demoks ja kuidas sa saad olla fännamata träkki kuhu on sisse miksitud dialoogilõike filmist "Sixteen Candles". Mina kohe kindlasti ei saa, sest nagu teate, valisin ma oma elukaaslase just selle filmi järgi joondudes. Kaheksakümnendate teiniunistusi, neooni-ihalust ja pop-ulmasid vanema ning uue elektrobiidiga segav Barthol Lo Mejor on artist keda tasub märgata!

Nimi: Barthol Lo Mejor
Koduleht: Barthol Lo Mejor
Soundcloud: Barthol Lo Mejor

1. Millised filmid sulle muljet on avaldanud, ehk mis on sinu lemmikfilmid?

 Gregg Araki Nowhere ja teised 90date filmid köidavad mind oma entusiasmi ja värvilise optimismiga. See emotsioon läheb hilisematel ajajärkudel suures osas kaotsi. Kontrastiks võtaksin Donnie Darko, mis jätkuvalt võlub mind oma melanhooliaga.

2. Milline oli viimane meeldejääv filmielamus?

  Tugeva emotsiooni tekitas viimati Scott Pilgrim ja seda sai ka korduvalt üle vaadatud. See oli koomiksilik nagu ka Sin City. Naudin kui filmidesse segatakse animatsiooni, nagu ka näiteks Kill Billis. Vaatan palju ka animatsioone (Venture Bros, Boondocks ja Robot Chicken).

3. Mis muusikat viimasel ajal kuulanud oled või julged soovitada?

  Kuulan muusikat läbi blogide(gethypedonthis, earmilk) ja lugude kaupa. Kaua pole ühtegi terviklikku head albumit leidnud, eriti kuna paljud paladest on remixid. Muusika puhul on minu jaoks tähtis, et see kõlaks värskelt ja inspireerivalt. Viimati avastasin enda jaoks Mathew Jonsoni, kelle groovit minimal-electrot võiks võrrelda Arnaud Rebotiniga. Ootan huviga ka Calvin Harrise uut albumit. Üsna pea tuleb välja ka mu uus EP

Tänan Barthol Lo Mejor!
Kaader filmist Nowhere.

No comments: