Friday, December 23, 2011

Filmiküsitlus - Ank Tharaphitast


Tharaphita "Laukahaud" on minu arust üldse kõige parem pagan-metal lugu mis Maarjamaal loodud, sest suudab luua täiusliku harmoonia muusika ning teksti vahel, andes mõlema kaudu edasi lõputu ängi ja õuduse sügavust. Aga häid lugusid on neil veelgi, lausa mitu albumi ning EP täit ja kuigi vahepeal tehti üks kahvatum ingliskeelne "seiklus", on bänd ikka üdine ja eht eestlaslik sünge masendav metsarahva metal. Tharaphita järgmine kontsert toimub 30. detsembril Tapperis, minge ja pange silm-kõrv peale. Pettuda ei tule mingil juhul. Ja ärge mingil juhul unustaga kuulamast ka Sortsi EP-d "Made in Nightonia" kus Anki läbiraiuv vokaal ilmestab bläkimeistrite suurepärast muusikat.

Nimi: Ank
Bänd: Tharaphita
MySpace: Tharaphita
SoundCloud: Tharaphita
Facebook: Tharaphita
Reverbnation: Tharaphita

1. Millised filmid sulle muljet on avaldanud, ehk mis on sinu lemmikfilmid?

Läbi aegade on eredamalt meelde jäänud järgnevad linateosed:
Angel Heart, The Silence of the Lambs, Psycho, Braveheart, 1408, Scent of a Woman, The Others.
Kindlasti on veel häid filme. Minu aktiivsus filmivaatajana sõltub palju ajahetke meeleoludest. Vahel vaatan 2-3 filmi päevas, teinekord ei vaata aga terve kuu jooksul ühtegi filmi.

2. Milline oli viimane meeldejääv filmielamus?

Priit Pärna joonisfilmid taasavastasin hiljuti, Hotel E näiteks. Viimaste aastate filmidest on The Road siiamaani vist kõige mõjuvam olnud. Kinos sai aga viimati vaadatud filmi nimega Thor.


3. Mis muusikat viimasel ajal kuulanud oled või julged soovitada?

Hiljuti tuli Iron Maideni maania peale. Kõik nende plaadid said taas üle kuulatud, lisaks veel Dickinsoni soolokad ja Smithi ning Gersi meideni-välised tegemised.
Samas vahepeal sai seitsmekümnendate ja isegi veel vanema muusika lainel oldud, näiteks Jimmy Hendrix, Cream, Hawkwind, Steve Miller Band, Alice Cooper, Emerson, Lake and Palmer, Genesis jne.
Käesoleva aasta plaatidest on lemmikute hulgas:
Gods Tower- Steel Says Last, Burzum- From the Depths of Darkness, Oz- Burning Leather, Anthrax- Worship Music, Whitesnake- Forevermore, Pentagram- Last Rites
Hiljutistest avastustest metal-muusikas tooksin veel välja: Viter (carpathian folk metal), Falconer (folk power/heavy metal).

Tänud Ank!
Kaader filmist Angel Heart.

No comments: