Tuesday, June 29, 2010

Stork Day

È già ieri - Giulio Manfredonia 2004

Ennasttäis irooniline loodussaate juht komandeeritakse väiksele Vahemere saarele, et ta teeks lõigu seal pesitsevatest toonekurgedest. Kohalejõudes tüüp tusatseb ja norin, kuid kobib siis magama, et kell seitse äratuskella peale tõusta. Ärkab, hilineb, saab kaunilt naissoost loodusteadlaselt noomida, sõidab kohale, viriseb ja vingub, filmib oparaatori abil kurgesid, sõidab pesitsuspaifgast tagasi, viriseb ja vingub, soovib saarelt koheselt lahkuda, kuid ei saa seda tormi tõttu teha, joob väheke, seksib tuttava abikaasaga, viriseb ja vingub ning kobib lõpuks magama. Ärkab kell seitse äratuskella peale, all ootab grupp, et minna kurgesid filmima, saab kaunilt naissoost loodusteadlaselt noomida... ja kordub taas. Ja nii päevast päeva. Mees ärkab alati äratuskella peale ning igavesti on 13. kuupäev kalendris. Seda muidugi hetkeni kui ta teeb kohaliku küla elanikele hunniku heategusid ja võidab nägusa ornitoloogi südame. Tuleb tuttav ette? No fakk you kui ei tule! Muidugi on tegu Groundhog Day remake´iga ja peab lisama, et mitte nii halvaga kui ühelt itaalia komöödialt oodata võiks. Minule täitsa meeldis ja esiteks juba selle pärast, et film ei püüdnud olla väikese sarnasusega, vaid kopeeris ikka kohe stseenide kaupa ning tegi kohe filmi alul kummarduse ära, näidates metsümisejat ronimas välja puuõõnest. Giulio Manfredonia teadis, et teeb järgi maailma komöödiaklassikat ja võttis vabalt. Film sai sellest vaid hingamisruumi juurde ning sai võimaluse olla ise väike mõnus romantikafilmike. No muidugi oli ka janti, nägude tegemist ja ilmselgeid imalusi, kuid oli ka mõningaid momente mis andsid juurde. Näiteks peategelasest ühes päevas elav telediktor ei püüdnud koheselt heaks poisiks hakata, vaid võrgutas ära ning magatas kõiki väikese saare naisi ning nautis inimeste solvamist ja kuritegelikku lusti. Hiljem, kui pahandustetegijaks olemine tüütama hakkas, pööras tähelepanu kõrvalseisjate kannatustele ning ja seks üle viskas, märkas alles linnukaitsjas ilusat naist ning armus. 3,5/5
Deja vu?

4 comments:

a said...

Tuli meelde, et groundhog'i esimese käsikirja järgi elas Bill Murray ühte ja sama päeva 10 000 päeva järjest.

Trash said...

Ohh õudust, see ju 28 aastat väikeste variatsioonidega vangistust.

Bill Murray oli ikka tegija, käesoleva filmi jorsiga ei saa võrreldagi.

a said...

http://www.imdb.com/title/tt0801425/

kui selline küünlapäeva värk kedagi veel huvitab, siis on vaja see ka ära vaadata.
see on seriaal siis, ainult üks hooaeg, mingi 13 episoodi vist. ise olen kuskil poole peal ja täitsa pull asi. mitte mingi best evah, aga niimoodi toidutegemise kõrvale okei.

Trash said...

On olemas veel mingi remake, kui seda itaalia asja uurisin, siis tuli ette. Praegu aga pakkus Wiki veel sarnase sisuga sarja mil nimeks End Day.

http://en.wikipedia.org/wiki/End_Day