Monday, June 28, 2010

Schampler – A Schilling Festival Compliation 2010

Schampler – A Schilling Festival Compliation 2010
Kohviradio 2010

01. Bad Apples - Charming Boy (instrumental)
02. 3Pead - Tuuletõmme
03. Je Suis Animal - Hotel Electrique
04. Antarctica - 5 Movies Ray Liotta´s Been In
05. The Queen´s Head - Drinking With The Croxteth Kids (demo)
06. 3Pead - Poolel teel (instrumental)
07. Opium Flirt - Tonite
08. Antarctica - Collapse
09. Malcolm Lincoln - Loaded With Zoul
10. Opium Flirt - Strange Commitment
11. The Queen´s Head - Cheerleader Murders (demo)
12. Joose Keskitalo ja Kolmas Maailmanpalo - Laita huoneesi kuntoon
13. Joose Keskitalo ja Kolmas Maailmanpalo - Saimaan rannalla
14. Kohalikud - Seal suveaias võib ju pikali olla küll
15. Bad Apples - Mono Moon


Lubasin siin Kohviraadio poistele tussu peale andma tulla kui kogumik üheks haledaks udutamiseks osutub, kuid selleks ei ole mingit põhjust ja punaste vorpide asemel jagan hoopis kiidusõnu. Ainuke pettumus on sellest, et kogumiku kaks parimat bändi, Antarctica ja The Queen´s Head, ei ole kodumaised artistid. Viimase nime peale jõudsin tööl kuulates panna hulgaliselt lootusi, netti ei olnud hetkel käepärast, et kontrollida ning lugude taha märgitud sõna "demo" viis segadusse ja nii arvasin tõsimeeli selle olevat mõne keldrisügavusest avastatud noore ja värske kohaliku geeniustepundi, kes just mõned lood linti saanud ning kohe Praksi radarisse jäänud. Ideaalis võiks jätta selle Keskitalo Joose soomlastele ning leibeldada kõik ülejäänud eesti gruppideks. No siis saaks rõõmu kui palju, meie kolmpead, oopiumflirdid ja malcolmlincolnid peaksid kohe koomale tõmbuma, end suisa kokku pressima, et aga uutele ja huvitavatele ruumi teha. Mina isiklikult küll ootaks meie õuele sedalaadi indierock´i bände.
Kogumiku parimad palad olid The Queen´s Head´i "Drinking With The Croxteth Kids", 3Pead esituses instrumentaalpala "Poolel teel" ja juba pealkirjaga minusugust filmisõpra intrigeerima hakanud Antarctica "5 Movies Ray Liotta´s Been In". Norrakate Je Suis Animal oli tüüpiline põhjamaade pop, sedalaadi indie mida juhtusin tänu soome ja rootsi tuttavate poolse muusikavarustamisega üheksakümnendate keskel hulgaliselt kuulama. Sinna kanti kiskus ka Bad Apples. Malcolm Lincoln´i "Loaded With Zoul" ja Kolme Pea "Tuuletõmme" tundusid aga minu jaoks liiga hittidena selle kogumiku jaoks. Head lood ju mõlemad, annan au, kuid minu arust oleks võinud mõned vähem eetri ja play-aega leidnud lood kogumiku jaoks valida, oleks justkui ühtlasem tunne olnud. Samas näiteks Opium Flirdi puhul seda hetke tähele ei pannud, kuigi ka nende palad on päris tuntud ja kindel kuldmaterjal. Nemad kõlasid siinses kompotis isegi paremini kui oma EP-l. Kokkuvõttes väga mõnus promoplaat, annab kena ülevaate ära küll, et millist laadi helisid sellel aastal Kilingi-Nõmmel seal suveaias pikali olles nautida saab.
Plaati lubati müüa juba sellel nädalavahetusel toimuval festivalil võileivahinnaga ning kui võimalus muusikat kohapeale kuulama minna puudub, siis võib Kohviraadiost tellida särgi ja saada CD sellega ühes.
Särgi sai endale Kati, plaat jäi minu riiulisse.

No comments: