Monday, June 18, 2007

Skinhead´i roll filmis garanteerib tuntuse.

Skinheadi roll filmis on tuntuks teinud nii mõnegi näitleja kellest seda esmapilguna arvatagi ei oskaks. Ega selles midagi müstilist olegi, tavaliselt on skinhead filmis väga jõuline ja otsustuskindel natuur, omadused mis produtsentidele hästi silma jäävad, ning kindlustavad näitlejale tööd ka tulevikuks. Võiks lausa öelda, et kui HOLOCAUST´i film toob alati Oscari, siis roll skinheadina toob kindlasti tuntust ja see võib aidata tulevikus ka kuldmehikest võita. Järgnevana mõned skinheadi rolliga läbilöögi teinud näitlejad ja filmid ajalises järjestuses.Made in Britain - Alan Clarke 1982

Tales Out of School TV projekti jaoks filmitud teismeliste võõrandumist kujutav Made In Britain oli Tim Roth´i debüütfilm mis tegi mehe näo inglismaa noorte hulgas koheselt tuntuks. Lugu Trevorist kes hulgub tänavail, saadab korda pisipättusi, hingab koos lastekodust pärit murjaniga kummiliimi ja ülbitseb kõikide täiskasvanute kallal kes teda vähekenegi aidata ja juhtida püüavad. Film mil justkui õiget sisu polekski annab ometi hea ülevaate kaheksakümnendate briti noorest ja ta tõekspidamistest. Ehk siis Fuck Off Pigs !!!
Meantime - Mike Leigh 1984

Kuigi film ei keskendu otseselt skinheadlusele, teeb siin tugeva kõrvalrolli noor Gary Oldman Coxy nimelise rahatu skinheadist tuuletallajana kes passib päevad läbi sotsiaalameti ukse taga, et abirahadega väljujailt paari naela pommida. Film räägib tavalisest briti perekonnast mille ontlik ja väheke aeglane noorim poeg ( mängib Tim Roth ) on Coxy´st vaimustuses ja proovib teda jäljendada ajades pea kiilaks ja riietudes skinheadi moodi.

My Beautiful Laundrette - Stephen Frears

Hanif Kureishi kirjutatud stsenaariumil põhinev gay lugu rassistliku noortekamba autoiteetse juhi ja paki ühisest katsest luua edukas pesumaja. Ärisuhe muutub peagi intiimsemaks ja konservatiivsetest peredest pärit mehed peavad tabusid lõhkuma. Filmi peeti omal ajal väga heaks ja sümpaatseks homoseksualismi näitavaks teoseks, tulemusega olid rahul nii gayd kui heterod. Täheks lennutati noor Daniel Day-Lewis.

Romper Stomper - Geoffrey Wright 1992

Klassikaks muutunud skinhead movie Melbourne´i äärelinna kambast mida on mitmeid kordi näitanud ka kohalik telekanal. Peetakse siiani parimaks skinhead filmiks tänu meeletult vihasele soundtrackile, hästi lavastatud kaklusstseenidele ja raelistlikule väljanägemisele alates sümboolikast, ning riietusest ja lõpetades mõttemaailmaga. Ainuke võlts asi kogu filmis on Russell Crowe´i tätoveering, kuulsaks tegi see mehe aga sellegipoolest.

The Believer - Henry Bean 2001

Ryan Gosling juudi soost skinheadina on võimas. Anti-sionist kes tänu oma juudi juurtele tunneb väljavalitute riukaid eriti hästi ja julgeb neid ka teistele tutvustada. Palju valu, ängi ja otsusekindlust. Filmi kohta armastatakse öelda, et inteligentse inimese American History X - palju mõtlemapanevaid kohti, filosofeerimist juutluse teemal ja kohatist ausust sionismi suunal. Ryan Gosling teenis oma tuntuse auga ära ja on minu jaoks üks sümpaatsemaid noori USA näitlejaid hetkel.
Näha saab kas sellest filmist ka staare tuleb, Joseph Gilgun´il on vähemalt välimust ja potensiaali.

11 comments:

J said...

Lisaks nimetatutele näiteks JK Simmons telesarjast OZ. Enne sarja küllalt tundmatu tegelane, kuid hiljem saanud rolle ikka päris nimekates projektides.

Anonymous said...

Lõpuks ometi hakkab pooleaastane habemekasvatamine ennast ära tasuma - Rabarockil peeti mind korduvalt Kerry Kingiks. Ego sai tugeva powerilaksu.
Eks ole ju teadlikult kultiveeritud seda Slayeri lookalike'i asja.

L.

Trash said...

JK Simmons´it ei kannata mina üheski filmis ega telesarjas näha kuna kohe tuleb Oz meelde. Vägisi kohe.

Kerry King, high five !

Anonymous said...

Ma olen näinud Simmonsit Law & Orderi mingis kõrvalsarjas, kus ta mängib psühholoogi, aga nii kui ta kiilakas lõust ekraanile ilmub, tuleb kohe meelde kuidas ta Ozis seda prillidega tüüpi sumpsi trukkis, ja usutavust pole ollagi.

Kerry

Anonymous said...

Vaevalt Edward Norton ka enne American History X'i jõle tuntud oli...

Trash said...

Mina Edward Norton´it ei pannud siia listi, kuna jõudis paaris OK filmis juba varem end näidata. Mina teadsin teda juba enne Am-X´i ja arvatavasti tunti ka filmimaailmas ja tavakodanike poolt. Kuulsuse tõi talle küll muidugi Fight Club.

Anonymous said...

Ohjees, ta mängis Larry Flinti advokaati, onju? Ma pole küll ise näinud, aga mulle meenus üks foto sest ajast kui telelehes oli iga uue filmi kohta 2 lk juttu, värvilised pildid ja tagakaanel filmi poster. Nüüd otsi neid viimaseid tikutulega taga.

Trash said...

Minul isiklikult filmipostrite jaoks ruumi polekski. Helsingist saad 9.90 eest küll välida millist hing ihaldab, on neid Kukunoris ja ka eraldi poes Stockmanni lähedal.

Trash said...

Tegelikult on mul ju 3 raami ja Bladerunneri, Rukajärven tie ja Starhip TRooperi posterid, kuid mitte seinal.

ancientboy said...

"...õigupoolest peaks siis Trashi ja minu nimekirju kõrvuti vaadates nentima, et tuntuse sepistamisel on ühevõrra olulised nii skinhead'i kui ka gay-temaatika..." :)

Trash said...

Ma just mõtlesin, etpeaks panema siia lõppu ka lingi sinu postituse juurde, kuid jõudsid ette. : )