Wednesday, November 09, 2011

Trigger

Trigger - Bruce McDonald 2010

Kümne aasta järel kohtuvad taas kaks varem radikaalset tsikkidebändi teinud naist selleks, et minna nende kunagise menugrupi auks korraldatud rockipeole. Saatus on neid eri suundades vedanud: üks elab ikka veel Torontos, hingitseb juhutöid tehes ning püüab peale raskeid narkoaastaid sirgel joonel käia. Teine on aga kolinud Los Angeles´i ja löönud rahaks modelliametis ning kunstiga kaubeldes. Naised lobisevad, tülitsevad, lepivad taas ning tsillivad oma kunagise bändi tribüütõhtul ning selle järelpeol. Aastaid ei ole nähtud ja on millest rääkida.
Bruce McDonald´i film, järelikult pidin vaatama ning lavastaja fännina ei pettunud. Film annab väga hea tunde ja usutavusega edasi milline võiks üks endiste parimate sõbrannade taaskohtumine olla, millest räägitakse ning kuidas käitutakse. Kunagine kuulsus on hajunud ning ega seda just taga nutetagi, sest pigem on kaks kunagise menugrupi liiget üksteise toest ja armastusest puudust tundnud, aga see jõudis kohale alles siis kui kõik narkootikumid, joomingud ning pralled selja taha jäetud.
Enese jaoks sisaldas film peale hea dialoogiga kena armsa draamaloo veel ka pisikesi nüanse nagu näiteks Bruce McDonald´i läbilöögifilmist Hard Core Logo tuntud näitlejad imetillukestes episoodides ning võib-olla isegi samade tegelaskujudena kes nad olid 20 aastat varem. Samuti oli tore näha, et näitlejatar Tracy Wright elas ka siinses filmis koos mu lemmiknäitleja Don McKellar´iga ja üsna sarnase abielupaarina nagu nad olid varem filmis Monkey Warfare. Ainult, et ehmatusega märkasin kui palju Don McKellar vananenud on, siredast poisist on justkui paari aastaga saanud soliidne keskealine mees, kel juba ka halli habemes.Kanada kvaliteet, no vähemalt minu maitsele. 3,5/5
Sõbrad.

No comments: