Tuesday, November 29, 2011

Darkland Fire II - Neofolgi ja tumemuusika festival RakveresKohtume 03.12.2011 Rakveres festivalil Darkland Fire II, soovitan külastada ainulaadset ägedat üritust!

Sel aastal saad festivalil näha ja kuulda järgmiseid artiste:

SIMONE "Hellvis" SALVATORI (Spiritual Front) /IT/suicide pop/
Simone unikaalses, vahetus, emotsionaalses ja jõulises sooloesituses tulevad ettekandele lood nii Spiritual Fronti uuemast kui ka vanemast loomingust. Teda, südametemurdjast lauljat ja kitarristi, on sageli kutsutud ka Itaalia Nick Cave´iks või Johnny Cashiks. Spiritual Fronti muusika ületab erinevaid žanripiire ja segab omavahel rafineeritud kirglikku poppi, tumeromantilist folki, neoklassikat, rocki, new wave´i, swingi, nurjatuid tangorütme ja elegantseid lõunamaiseid võnkeid ning spagetivesterni mõjutusi. Unustamatu kontserdielamus, mida lihtsalt peab kogema.

NAEVUS (Lloyd James)/Suurbritannia/acoustic modernism/
Lloyd Jamesi minimalististlik ja mitmetahuline akustiline sooloprogramm, mis hõlmab lugusid tulevaselt uuelt albumilt „The Division of Labour“ ja läbilõiget Naevuse varasemast klassikalisest loomingust. Järgmise aasta alguses ilmuva „The Division of Labour“ näol ongi suuresti tegemist Lloyd Jamesi sooloalbumiga.

CLAUSTRUM /Läti/martial industrial, neoclassical, ambient/
Claustrum Riiast on üks Läti industrialmuusika pioneere. Juba alates 1992. aastast on nad eksperimenteerinud industrial ja elektroonilise muusika stiilidevaheliste barjääride ületamisega. Läbi aegade on nende muusikas olnud dark wave'i, sümfoonilise ja industrial muusika elemente, kuid viimasel ajal liiguvad bändi heliteosed rohkem neoklassika, martial industriali ja power elektroonilise helikeele suunas.

MAA /FI / lounge, folk, psychedelic, pop, ambient/
MAA sünteesib omavahel erinevaid muusikastiile ja -mõjusid, mis ulatuvad lounge´st folgini ja popist ambientini, moodustades kokku ainulaadsed ja terviklikud muusikapalad, millel on omanäoline lähenemine muusikasse ja ümritsevasse maailma.
MAA debüütalbum „Tuhkankantaja“ ilmus 2010 aastal. MAA tuumik on kolmeliikmeline ja koosneb erineva muusikalise ja subkultuuride taustaga kogenud muusikutest - Aki A.Cederberg (Halo Manash), Juha J.A.Kettunen (Somnivore, Slave's Mask) ja Mikko I.Pöyhönen (Tuhat Kuolemaa Sekunnissa). Bändile on abiks olnud nende sõpradest muusikud, sealhulgas näiteks legendaarne John Murphy (Knifeladder, Shining Vril, Death In June, ad infinitum), Risto-Matti Salo (Pimentola) ja Fredrik Löf (Velvet Desperados). Kaks viimatinimetatut astuvad MAA koosseisus lavale ka Rakveres. MAA esimene ametlik ülesastumine leidis aset käesoleva aasta augustis USA neofolgi legendi Blood Axis soojendajana Helsingis. Esinemine Darkland Fire II raames on bändi teine ametlik kontsert ja esimene väljaspool Soomet.


DRY GREED /UK/harsh industrial/
Õrn ja naiselik Edel Braun manab oma süntesaatorist esile üsna karme ja jõulisi industriaalseid helimaastikke.

CHAOTIC DIMENSION /EE/experimental psychedelic trance/
Noore Pärnu artisti omapärane IDM, mis on segatud psühhedeelse trance´iga, saateks muusikaga ideaalselt sobituv videopilt, mis kokku moodustavad kaasahaarava mitmetahulise terviku.


Üllatusi on oodata veelgi.

PILETID:

EESTIS - http://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/rock_ja_pop/?concert=95626

LÄTIS - http://www.bilesuserviss.lv/lat/concerts/muzika/roks_un_pops/?concert=95626

LEEDUS -http://www.bilietupasaulis.lt/lit/bilietai/koncertai/rokas_ir_pop/?concert=95626

HELSINGIS - http://www.piletilevi.ee/fin/myyntipisteet/mp_helsingiE-pileti ostmiseks otse korraldajatelt saada kiri aadressil darklandfire@gmail.com

Darkland Fire pileti hind novembris on 19 EURi, detsembri esimestel päevadel 24 EURi ja ukselt 27 EURi.

Müüki tuleb kõigest 225 piletit, sest soovime tagada vahetu atmosfääri ja mugava olemise kõigile festivali külalistele.

Vaata ka Darkland Fire lehte facebookis ja festivali kodulehte Darkland Fire.

Kohtumiseni festivalil!

No comments: