Sunday, August 07, 2011

The Shadow Line

The Shadow Line - Hugo Blick 2011

Korruptsioon politseivalitsuse korridorides. Amnestiaga vanglast vabanenud allilmajuht lastakse peale nelja tunnist vabaduse nautimist maha. Politsei määrab juhtunud uurima hiljuti tulevahetuses kuuli saanud, kuid ellu jäänud detektiivi ning pättide poolelt asub asju korrigeerima kuritegeliku jõugu tagasihoidlik raamatupidaja kes bossi surma järgselt võtab juhtuimise üle. Coppers and robbers teema pole siinses minisarjas aga nii lihtne, varjudes seisab aga veel kolmas osapool ning iga mehe selja taga neljas ja viies nii, et ühe pealtnäha lihtsa mõrva uurimine hakkab välja tooma uusi ja uusi räpaseid saladusi mis oleksid kõigi huvides pidanud põhjamutta peitu jäämagi.
Selle briti krimithriller minisarja kohta oleks vast kõige esimesena õige öelda stiilne, sest kümne minutiga tekkis koheselt tunne, justkui oleks sarja lavastajaks mõni autorikeelega reissöör. Heledad pleekinud või helkjad toonid, tundeid paljastavad lähikaadrid inimeste sõrmede liikumisest, öine sinakas-tume noir fiiling, õudusfilmilikult kõhedust tekitavad tühjad avarad ruumid ja meeletult hästi valitud ahistavalt kummituslik muusika - kõik see lisas tunnet justkui midagi oleks tõsiselt paigast ära ning see hirmutas. Kõige rohkem aga dialoogide ebaloogilised momendid, keegi nagu ütleb midagi aga teeb seda valesti, jättes rikutud mulje ja andes sellega samuti märku, et turvalisusest siin sarjas rääkida ei saa.
Hiljem silm ja kõrv harjusid nii kauni pildiga kui mitteklappivate lausetega ja esialgne imetlus sarja välise külje õõvalikkuse suhtes haihtus, kuid ega see siis midagi muutnud, sest sisuga mindi ikka tummiselt karm-süngelt edasi. Minisarja keskkohas tuli ette tüüne moment, kuid egas siis saladused saanud varjus püsida ning peagi tungisid need taas esile, kruttides mehemoodi põnevust. Äge krimiseriaal mis pakub ühtmoodi draamat ning pinevust, unustamata sealjuures väikest pea satiirilist pistet politseinike tuleviku suhtes. Unelev ja sfäärist väljas, kuid intensiivne. Hea töö Inglismaalt! 4,5/5
Joseph Bede ja Gatehouse, ehk Christopher Eccleston ja Stephen Rea, aga häid rolle vedasid filmis absoluutselt kõik.

4 comments:

adi said...

Suurepärane sari.
Kas sulle ei meenutanud see keskkond kergelt Sin City või Gotham City maailma?

Trash said...

Rada7-s keegi kirjutas, et kasutatud oli vaid looduslikku valgust, sellest ka need külmad kaljad toonid. Võib-olla, ise ma selliseid asju ei taipa.

eevo said...

Mmm. külmad kaljad!

Trash said...

Külmad kalkjad tahtsin kirjutada, aga ega mul külma kalja vastu ka midagi ei ole. :)