Tuesday, August 16, 2011

Priest

Priest - Scott Charles Stewart 2011

Koomiksit lugenud ei ole. Näinud samuti mitte, aga filmi põhjal on tunne, et tegu võib olla täitsa meelalahutusliku kraamiga mis kunagi kuhugi troonima ei jää, kuid ladnaks lugemiseks kärab küll. Film oli igaljuhul just selline. Igasugusest loogikast ning jätkuvusest prii jamps mis vaatamatu super-rumalale sisule oli üks mõnus ladna ajaveetmine. Pikkust seitsekümmend minutit ning eks see annab juba maiku millist laadi kinoga tegemist, näitab ära, et klassikalise ulme kõrvale riiulisse seda ei lasta, vaid heidetakse poes koheselt kasti kus ostja sama odavate seas sobrades selle leida võib. Linaloo kinnosattumine oli küll täiesti arusaamatu, sest kuigi tegu on mõnusa ja ajuti isegi stiilse jamaga, on selle koht ikkagi DVD-l ja mitte suurel ekraanil. Loodud maailm oli täitsa äge, selle ärakasutamine aga vilets. Halvimal juhul stiilis kus vampiirid kihutasid krossimootorratastega ja kui The Lost Boys veel suutis kuidagi mõistetavalt mootorratturvampiire pakkuda, siis Priest´i puhul jätsid sadulasse karanud vampiirid-stuntman´id nii halva mulje, et sellisest nõmedusest madalamale on raske langeda. 3/5
Vereimejate rassi välimus oli justkui mõnest teisest õudukast näpatud.

10 comments:

Ralf said...

Tegelikult ma täitsa sooviks kunagi näha Priestist 2,5 tunni pikkust director's cuti, et saaks näha ikka Blade Runneri või Dune mastaabis eepost!!

Ralf said...

Aga 30 Days of Nightile 3/10 või 2/10 panna ja siis Priestile 6/10 on sinu suurim blogisisene kuritegu seni.

Trash said...

30 Days of Night pidi tooma uusi tuuli vampiirikinosse, olema iga külje pealt äge ja aasta oodatuim. Priest aga on olnud b-käkerdis from day one. Üks on läbikukkunud sitt kinofilm ja teine korralik videofilm, siin ka see vahe.

MNC Broz said...

Mina heidan Priestile ette seda, et ta oli igav, ta oli igav ja see igavus oli püsiv ja jääv.
Toonitan veel, et üldiselt mulle b-filmid meeldivad.

30 DoN oli chilll...ma ei teadnudki, et ta pidi mingi revolutsiooniline kinuteos olema. :)

Trash said...

Noh kas just revolutsiooniline, kuid paljud ootasid seda samasuguse pühendumisega kui Dark Knight´i. Aga oli suvaline film.

Ralf said...

Minuarust demonstreerivad Priesti idiootsust kõige rohkem need absurdsed mootorrattastseenid, kus preester paneb oma undava ventikaga tsikli otsas 250 mph (nitro!) ja ilma tuuleklaasita ja end lihtsalt kätega käepidemetest kinni hoides. Väga-väga jabur.

Trash said...

No nii pisiasja kallal ei tohiks ulmelises b-filmis üldse suud pruukida. :)

Ralf said...

See oligi pigem kompliment, näitas hästi ära, et nad ei kavatsegi filmi suhtes mingit mõistlikkust või loogikat utiliseerida, samuti jään ootama hr. Scott "Legion" ja "Priest" Stewarti järgmist kinolugu.

MNC Broz said...

Nu seda Priesti hakati - minu mälu järgi - ikka suht tõsiselt tegema, aga aga asi venis ning mingi hetk saadi aru, et pole nagu mõtet asjasse rohkem raha, ega vaeva pumbata, kuna lootus positiivsele tulemusele oli juba ammu välistatud.

Trash said...

Miniseriaal, nii 3-4 episoodiline, järsku oleks paremini töödanud?