Wednesday, June 20, 2007

Picnic at Hanging Rock


Picnic at Hanging Rock - Peter Weir 1975

Klassiekskursiooni piknikul Macedon´mäe juures Hanging Rocki´is aastal 1900 juhtus midagi müstilist. Mäel jäid teadmata kadunuks kolm tütarlastekooli kasvandikku ja nende õpetaja. Hiljem küll üks neidudest leiti, kuid teiste saladuslikule kadumisele ei osanud temagi valgust heita. Maailma kõige müstilisemast kadumisest väntas Peter Weir filmi mis võib jääda kauaks kummitama. Inimmõistus aga ei taha leppide seletamatute juhtumitega ja nii muutub iga vaataja detektiiviks püüdes haarata filmist juhtlõngu, ning üritades vähemalt enda jaokski rahuldust pakkuvat asjade kulgu kokku panna. Fakt aga on, et neiud ja nende õpetaja lihtsalt haihtusid õhku ja mingit lahendit sellele müstilisele kadumisele pole. Ja see ärritab. Ja see muudab filmi nauditavaks, nagu ka Austraalia loodus ja võrratu kaameratöö. Filmi võib mööndustega pidada ka The Blair Witch Project´i eelkäiaks. Soovitan!

16 comments:

opstops said...

Kindlasti üks mu lemmik Austraalia filme. Teos mille unenäolaadne atmosfäär jääb veel kestma ka pärast filmi lõppu!

Trash said...

Ongi täielik maagia.

Anonymous said...

Mulle meeldib üks Austraalia film, mille nime ma ei mäleta aga kus tegevus toimus umbes eelmisel sajandivahetusel ja peategelasteks olid mingi kunstnik aga eriti tema modellid, kes kõik pidevalt kuskil paljalt ujumas käisid.

K.

Trash said...

Filmi nimi oli Sirens. Oli jah täitsa tsill - vein, päike, ujumine ja põgusad paljad pinnad.

Anonymous said...

Wiki põhjal muide pole siin tõelise looga mingit pistmist, kogu paranormaalne kadumine on sulepeast välja imetud. Või õieti on sulepeast välja imetud kogu lugu, tegelikult pole seal keegi kuhugi kadunud ja mingit õpetajat ja koolitüdrukuid pole kunagi eksisteerinudki.

K.

Trash said...

Aitäh Lauri, et jahutad esmavaataja jaoks müstilist fiilingut. Nüüd kohe kergem vaadata, pool põnevust läinud.

Anonymous said...

No mind huvitavad taolised "müstilised kadumised" kuna olen veendunud skeptik ja nii kui märkasin taolist asja, hakkasin kohe uurima. Poldki vaja eriti midagi uurida, juba Wiki paljastas tõe.
Sa võid ju mind ära tsenseerida, n.ö. "Nuxi teha".

K.

opstops said...

Wiki usaldusväärsus ei ole eriti kõrge, sets sinna võib kirjutada ja parandusi meist igaüks teha. Pigem on see kogum suvalist kahtlaseväärtusega infot. Oled sa kõnealust filmi üldse näinud? Kui ei siis on kogu jutt suht mõttetu.

Trash said...

See, et arvad filmi põhinevat reaalselt toimunul ( mina näiteks arvasin ) annab ikka kamaluga juurde ja kriibib veel eriti närvi.

Anonymous said...

Loomulikult pole filmi näind, ja vaevalt et kunagi näengi. Aga Wikisse siiski lauspaska ei kirjutata, just selsamal põhjusel: igaüks näeb ja võib kisa tõsta. Päris igaüks sinna kirjutada ka ei saa.

K.

Ulmeguru said...

1. Trash, Ma tahan seda filmi!

2. Filmi aluseks olev raamat, mida miskid parahullud tõestisündinud looks peavad, on siiski kummaliselt vormistatud ilukirjandus.

3. Blairi nõiafilmiga võrdlemine on solvav nii Weiri filmile, kui ka selle filmi vaatajale. Samahästi võiks saiast rääkides kasutada võrdluseks sitakangi... kuju on neil ju sarnane!

4. See, kas filmi aluseks on tõestisündinud lugu või väljamõeldis... see on tuhendendajärguline küsimus ning peaks kedagi huvitama, sest vaid tulemus loeb.

5. Tegu on absoluutskaalal hea ja olulise filmiga!

Trash said...

Mul on nordic reliis aga mingi prantsuse variant on parim. Isegi Criterionist üle.

Ulmeguru said...

Ikka inglise keeles ja inglise supakatega? Kui need on, siis on juba hästi... st. parem kui jälle öösel TV3-st vaadata...

Trash said...

Mul on inglise keeles nordik subbakatega. Criterionil on eng subs. See prantsuse versioon UMBRELLA / GAUMOUNT on ilma subbiteta aga lisadena saab kaasa :

• "A Dream Within A Dream" (duration 90 Mins Approx)
An All New Feature Length Documentary On The Making Of The Film Featuring Exclusive
• Interviews With Peter Weir, Patricia Lovell, Hal & Jim Mcelroy, Cliff Green, Russell Boyd, Bruce Smeaton, Jose Perez, Helen Morse, John Jarratt, Christine Schuler And Anne Louise Lambert.
• "A Recollection: Hanging Rock 1900" (duration 25 Mins).
A 1975 On-set Documentary Produced And Presented By Patricia Lovell Which Includes Interviews With Author Joan Lindsay, Director Peter Weir, And Key Cast Members Including Rachel Roberts.
• Joan Lindsay Interview.
• Excerpts From An Interview Conducted With Author Joan Lindsay In 1974 In Which She Provides An Insight Into The Writing And Essence Of The Novel, "picnic At Hanging Rock".
• Short Recollections - Audio Interviews With Actors Dominic Guard (michael) And Karen Robson (irma).
• "Hanging Rock & Martindale Hall: Then And Now".
• A Tour Of The Film's Two Principal Locations.
• Trailer Collection
• Australian Trailer, Cannes Promo Reel And Double Feature Trailers.
• Still And Poster Gallery - An Extensive Library Of Images Accompanied By An Excerpt Of The Novel Read By Actress Helen Morse.
• The Day Of Saint Valentine - The First Screen Adaptation Of Joan's Novel Made In 1969 By 13 Year Old Schoolboy, Tony Ingram With Commentary From The Director.

Ulmeguru said...

Ahaaaa, kui nordic supakad, siis pole mul miskit teha...

Trash said...

Kui ei siis ei. Võib-olla hangin läbi ussimunni sulle Criterioni reliisi aga ei luba.