Tuesday, April 02, 2013

Sound City

Sound City - David Grohl 2013

Kas ma olen mingi idioot või mõistan asju valesti, aga minu jaoks tundus küll väär, et Dave Grohl teeb suure kummarduse legendaarsele helistuudiole, intervjueerib mitmeid kuulsusi, kes seal oma tippalbumid lindistanud, klopib üles magusat, triviaga maitsestatud, nostalgiavahtu ning kiidab stuudio unikaalset akustikat ning mikserpulti, et siis lõpuks Sound City hääbumiajal raisakotkana kohale lennata ning parimad rapped koolva kõhust oma pidulauale nokkida. Asi ei ole ju Sound City stuudio taas elule äratamisest, vaid püüdest kogu stuudiol küljes olev maagia Dave Grohl´i oma Studio 606-le üle importida, seda alates unikaalsest Neve 8028 puldist, kuni lõpuks ka staarideni, kes siis sunniti juba uues kohas vana legendaarse stuudio õhkkonda taaslooma. Kevin Costner kuulis filmis "Field of Dreams" häält, et raja oma maisipõllule pesapalliväljak ja küll staarid sinna mängima tulevad ning rahvas vaatama ja samalaadne lugu oleks saanud kindlasti olla ka väikese stuudioga. Ostnud siis kogu täiega, hoone, staff ja tehnika kaasa arvatud ja alustanud sealt seda vanade heade aegade mälestustel põhinevat taastootmist superhea analoogsaundiga. Praegu jäi mulle aga selline tunne, et mehel ikka veel sitt sees keeb, et ei osanud kuidagi seda Sound City trummide akustikat samuti oma koopasse vedada. OK, Sound City ei ole stuudiona uksi kinni pannud, aga paistab, et suurt midagi seal ei toimu samuti. Lavastaja oli ise liiga sees, et saaks ühe objektiivse pildi, kõrvaltvaataja dokumentatsiooni. Pigem selline reklaamfilm. 2,5/5

Pauli träki saund oli minu meelest küll super hea.

5 comments:

Ralf said...

Kui palju seal Fleetwood Mac-ist juttu on?

Trash said...

Umbes 3 minutit.

Ralf said...

Ahahh! Tuttava Foo Fightersi fännist neiu käest uurisin sama asja. Ütles, et ei mäleta. Ju siis selles asi oligi!

Anonymous said...

Musa oli küll ilge tasapaks jorutamine, ilma igasuguse heledama laiguta. Põhimõtteliselt selline staadionirock mis tekitab loo või albumipikkuseid mäluauke, peale kuulamist pole lihtsalt mitte ühtegi muljet, ei positiivset ei negatiivset. Suva hall tapeet.

Trash said...

Jah, ega mina samutiühtegi neist kuuldud bändidest kooslustest niisama kuulata jaksa. Filmi OST´i või niinimetatud OST´i samuti mitte.