Thursday, October 04, 2012

Zipangu Est Jaapani sõltumatute filmide festival 12. – 14. oktoobril Tallinnas kinos Sõprus.


Japanarhia Eestis!

Zipangu Est on esimene Balti riikides toimuv filmifestival, mis on pühendatud Jaapani sõltumatule kinokunstile. Festival tutvustab uusi ja vanemaid ning peamiselt Eestis varem linastumata filme, mis näitavad Jaapani ühiskonna erinevaid identiteete läbi omapärase ja julge maailmavaatega sõltumatute filmitegijate kaamerasilma.

 Jaapani sõltumatute filmide festival Zipangu Est, koostöös Londonis toiumuva festivaliga Zipangu Fest, toimub 12.-14.oktoobril Tallinnas kinos Sõprus. Mõlema festivali kuraatoriks on tunnustatud Jaapani sõltumatu kino ekspert Jasper Sharp, kellega algas edukas koostöö Kultuuripealinn Tallinn 2011 raames toimunud filmifestivalil EVA. Jasper Sharp on ka festivali külaliseks ning peab iga linastuse eel lühikese sissejuhatava loengu ning annab linastuste järel huvilistele Jaapani sõltumatu kinokunsti ehk jishu eiga teemalistele küsimustele vastuseid. Festivali väisab ka dokumentaalfilmi “Hiroshima Nagasaki Download” režissöör Shinpei Takeda.

Sel aastal on festivali programmis kaheksa linateost. Programmi fookuses on seekord dokumentaalfilmid, kuid kavas on ka eksperimentaal- ja mängufilme, animatsiooni ning Jaapani erootilise žanri pink eiga filme. Filmid on jaapani keeles ingliskeelsete subtiitritega.

Ürituse  KODULEHT
Üritus Facebookis

Trash Can Dance blogi loosib välja 3x2 piletikoplekti, ehk siis 3 võitjat saavad ka sõbra kaasa kutsuda, kõigi  nende vahel kes kuni 10. oktoobrini kirjutavad Trash Can Dance Facebooki lehele oma lemmik jaapani filmi/anime nime. Vastused võib jätta SIIA.

Tänan!


No comments: