Wednesday, September 05, 2012

Ükskõik - Ükskõik


Ükskõik - Ükskõik
Ükskõik demo (1987 või 1988)

1. Kolmas
2. Kusagil ootab üks maja
3. Meie
4. Mustad pilved
5. Sai teada poiss
6. Tänavapoiss

Download - Lae alla! 

Kuna täna tuli jutuks Metro Luminali omanimeline kassett, siis meenus samas, et mul on arvutinurgas kuus Ükskõige lugu. Ükskõik oli Rainer Jancise bänd enne Metro Luminali ja isegi ajal mil veel Luminalgi liikus vaid käest-kätte bootleg kassettidel, tundusid selle bändi lindistused suisa ultra-rariteetsetena, tekitades hasarti, et sul peavad need kõik kusagil kassetil kindlasti olemas olema. Mäletan ise, et neli lugu sain ühe inimese käest ja kaks teise, ise lõin siis heameelest nurru, et ikka leidsin. Lemmiklugudeks kujunesid ja on siiani jäänud "Sai teada poiss" ning "Mustad pilved". Hiljem tutvusin bändimeestega ning Ükskõige lindistuste küsimine oleks olnud lihtne, kuid paar aastat varem sai ikka kõvasti nende demosalvestiste hankimiseks vaeva nähtud. Ükskõik tegutses 1987-1989 ja bändi kuulusid eesti üks parimaid meesvokaale Allan Vainola mikri taga, suurepärane helilooja Rainer Jancis kitarril, Anatoli Zvonov bassil ning Tarmo Herkül trummidel. Metro Luminali fännileht väidab, et demokogumiku nimi on "Meie ´73", aga seda mina kinnitada ei saa. Kui kellelgi on infot lisada, siis võtan rõõmuga vastu. Kvaliteet on mp3-l muidugi selline nagu ta on, aga ega need proovilindistused ka aastal 1990 kassetil paremini kostnud. Igal juhul nautige vana head indie´st poprokki ning loomulikult magu alati - pretensioonide puhul eemaldan lingi.


Illustreerivad fotod ei oma seost Ükskõige visuaalse kontseptsiooniga, vaid lihtsalt annavad õrnalt edasi aasta 1988 tunnet.

3 comments:

Trash said...

Ja ärge siis unustage, et 14. septembril 2012 on Kohvik Sinilinnus (vana Kinomaja) Rainer Jancise uue bändi The Psychic Reading esimene kontsert. Toetamas veel Zahir ja Tolmunud Mesipuu.

FB event

Borealiscape said...

Siit leiab ikka head ja paremat. Trash, tahtsin pärida, et äkki on sul laua nurga peal sellise bändi nagu The Chance muusikat. Nende kaks lugu oli esindet 1997. aasta Sue Darlingu kogumikul, kõlades ikka s.taks hästi. Ma olen aru saanud, et Chance`i liider elab kusagil Võrumaal,sinna olla väidetavalt kuulunud ka Tanel Paliale ning Raul Saaremets (vist episoodiliselt).

Trash said...

Kahjuks ei ole. :(