Tuesday, September 11, 2012

This Is England '88

This Is England '88 - Shane Meadows 2011

This Is England '86 ei meeldinud mulle põrmugi. Filmi järjelugu oli muudetud pillerkaariks kus kõik endised sõbrad ja vaenlased nüüd üheskoos trallitasid, hoidsied käest kinni ja laulsid kumbayaad. Sisse toodi lõpuks ka tume noot, aga see tundus pigem kohustuslikuna kui vajalikuna. Seda suurem rõõm oli aga kogeda, et kolmas segment Nottinghami endiste skinheadide oskas maitsekalt ära kasutada kõike esimese sarja madalkohti, ehitades just neile ebameeldivatele momentidele üles sarja kõige tähtsamad liinid. Paha lugu muidugi, et enne tuleb end vägisi läbi presside väheütlevatest episoodidest, et siis viimase osa puhul laks ära saada, aga see löök on siis ka nii tugev, et mina andestasin küll alguses toimunud tühiplärad ja venitamised.
Ideaalis oleks muidugi saanud vaid Lol´i ja Woody traagilised valusad pöörded võtnud suhtest korraliku draamaloo välja mängida, sest need kaks inimest oma muredega lihtsalt röövivad kogu seriaali ning lõpuks ei ole tõesti vahet kas seal kunagise kamba teisi liikmeid näitab või mitte. OK, stseen Comboga oli samuti väga tähtis ning stoorit ehitav, aga näiteks igavesti ebameeldiva pesamuna Shaun´i armuprobleemid võiks küll vetsupotist alla lasta. This Is England '88 on väga hea ja südantkriipiv lugu ühe naise ja ühe mehe elusaatusest valikutest, kahju vaid, et kahe episoodi jagu sinna tühja-tähja juurde poogitud. Loodan siis, et This Is England '90 saab olema täiuslik. 3,5/5

Lol ja Woody - kaks ekslevat hinge.

2 comments:

kristjan said...

Väga hea. Peaaegu tõmbas pisara silma, aga kuna naisega koos vaatasin, siis pidi ikka sirget nägu hoidma. Huvitav kui reaalne on, et "This is england 90" ka tehakse?

See vana paks, kes eelmises hooajas infarkti sai, oli ka kuskile ära kadunud.

Trash said...

Se vana paks oli vast näitlejana kõige tuntum nägu. Aga vast ikka 90 tuleb, ise ootan küll väga.


Ja lahe oli, et enne DVD sisse suramist mõtlesin, et kui The Smiths´i 88 omas ei mängita, siis petukaup, aga kohe algustiitrite peal oli + korra sarjas + DVD menüüde taustamussiks. Jeee!!!