Saturday, April 05, 2014

Life Gamble

Sheng si dou - Cheh Chang 1978

Kolme röövli kätte sattunud väärtuslik nefriitkujuke viiakse kuulsasse mängupõrgusse, et seal täringuid veeretades lasta saatusel otsustada, kes kolmest pätist selle endale saab. Täringumängu läbiviival kavalpeal on aga plaan hindamatu kivi enesele jätta, samuti jahivad seda erinevad allmaailma huvigrupid ning kõige lõpuks veel kõrged salapolitsei ametnikud oma käsilastega. Unustada ei tasu ka lihtlabast taskuvarast, kes "kasiino" ümber luusides oma võimalust ootab. Kõik mängivad üksteisega loodud kokkulepetele, kuid lõpuks on iga mees ikka vaid enese eest väljas ning aarde enese kätte saamine tähendab paratamatult tosinkonna vastase surma.
On olemas selline halb film nagu House of Flying Daggers. Unustage see nüüd täiesti äre, visake DVD prügikasti, ei ole vaja sitta riiulis ja peas hoida. Kui aga jääte lendavatest pistodadest puudust tundma, siis soovitan vaatamiseks ette võtta käesoleva linaloo, suurepärase läikiva pärli Shaw Brothers´i aardekambrist. Life Gamble on tosina isikupärase tegelasega petturifilm kus koheselt tuuakse mängu hulk värvikaid tegelaskujusid ning siis viimase poole tunni jooksul notitakse kõik ükshaaval ja hulgiti ühes lõppematuna näivas võitluses maha.
Kuigi filmi kaks pistodade loopijat on teise ringi tegelased, näeb siin ometi fantastilist nugade kasutust, täis stiilset nipikust ning varjatud tehnikaid. Üksteise kavaldamine ja ülekavaldamine pistodade heitmisel on kahtlemata filmi absoluutne tipp, paneb vaataja ikka mitu korda ahhetama ja minusuguse fänni lausa mõnust ruigama, kuid kiita tuleb linaloo igat hetke. Suurepärane stoori väga selhgepiiriliste tugevate tegelastega, huvitavad kokkupõrked ning lõpuks veel petuskeemid, millest kõik ei olegi vaid pistodameeste geniaalsed tapmislahendused. Lugu viskab lõpus veel samuti ühe kena käänaku sisse, no mida paremat tahta. Mina olin täiesti või sees, nii vallatut löömafilmi oska hetkel teist kõrvale pannagi. No võib olla paar kuud tagasi vaadatud Bloody Parrot oli samasse kantti oma fantaasialennu poolest. 5/5


Tapmas ja kokkuleppeid seadmas.

No comments: