Monday, December 09, 2013

Line of Duty

Line of Duty - created by Jed Mercurio 2012

Juhtub eksitus, nagu seda kahjuks mõnikord ikka - politsei eriüksus tormab valesse korterisse ning tapab terroristi asemel pereisa. Eksitust püütakse siluda, kuid noor operatsiooni juhtinud seersant ei ole süü veeretamisega nõus ning on sunnitud lahkuma. Selline aus mees on aga kingiks sisejuurdlusbüroole ning peagi leiab mees end uues osakonnas töölt, ülesandeks paljastada korrupeerunud tippolitseinik. Viimase vastu küll süüd ei ole leitud, kuid kahtlused on, sest kuidas muidu on võimalik, et mees lahendab ametivendadest kordi rohkem kuritegusid, isegi sellisel hulgal, et on valitud aasta parimaks politseinikuks. Noor kutt asub asja uurima ja saatuse tahtel hakkab just samal hetkel kahtlusaluse elus karisid vööriette viskama.
Tänapäeval paistab nii olevat, et politseiseriaal ilma korruptsioonita hakkama ei saa. No mis teha, tinglikult võiks ju öelda, et standartid loonud The Wire´i/The Shield´i pärand, aga eks need teemad jooksid ka varem läbi. Hiljem aga väga väga tihti. Aga las olla, esialgu veel liiga tüütuks läinud ei ole, küll välja kannatab kõik kõverad mendid ja manipuleerivad poliitmängudesse kaasatud politseiametnikud. Käesolevas seriaalis otseselt räpaseid mäkisid ringi ei jooksnud, ega suured bossid vabamüürlaste tervitusi vahetanud, põnevus keris end hoopis kassi-hiire mängus kus üks aus politseinik püüdis teist vahele võtta, õnnestumiste ja käest libisemistega, sees närimas kahtluseuss, et kas tõesti süüdlane või raiskab ta maksumaksja raha püüdes nurka suruda korralikku uurijat.
Põnevust jagus, näitlejad kõik tasemel ja mitmed lahenditki kiiduväärt. Rahulolematust tekitas vaid narkomüüjate mõrva kõrvalliini vähene eetriaeg ning kõige süsimustema kurjami pealiskaudne karakter, sest muud möödapanekud justkui pehmentati taas uute sündmustega, lasti sulle just sel hetkel kui hakkad juba ütlema, et see nüüd natuke jama, midagi sobilikku taas ekraanile. Kiidaks aga kohe eriti seda imepeent sisse punutud joont,.mis peaks vaatajat kahe kauni noore romantilise hetkeni juhtima, kuid pakub see eest hoopis ootamatu momendi. Sellise õige momendi. Ja kiidan ka sisejuurdlusosakonna ülema tasakaalukat tegelaskuju, on ikka tase! 4/5

No comments: