Tuesday, January 03, 2012

A Song of Ice and Fire : A Storm of Swords

George R. R. Martin - Mõõkade Maru.Teras ja lumi, Mõõkade maru. Veri ja kuld
Varrak 2010, 2011

Kolmandat raamatut lugedes tekkis korraks tüdimus. Mõned tegelased ja nende saatus on lihtsalt teistest põnevam ning nii ma siis surusin end jõuga läbi neiude elu, ise samal ajal lehti edasi kerides ja kannatamatult piiludes, et mis Müüri taha läinute elus toimub. Õnneks ei kestnud igavlemine kuigi kaua, järsku tõmbas taas hooga vedama ja kiiresti sai lõpuni loetud. Sõber oli rääkinud, et itmed tegelased saavad surma ja üks sõber isegi maininud, et ühe tegelase surm oli lugedes nii masendav, et ta viskas raamatu käest ja jooksis ummisjalu Levikaasse, et oma muret viinaklaasi uputada. Ootasin ma siis teab mida, aga lõpuks kadus vaid paar kõrvaltegelast kelest mul absoluutselt kahju ei olnud. No lõpuks tuli veel üks neist tagasi nii, et mingist kõvast harvendustööst, nagu mulle väidetud oli, jäi asi ikka üsna kaugele.

4 comments:

Lauri said...

Üldiselt on nii GRRM kui Toomas Niklus paljastatud kui natsid ja fašistid - mõõkadest moodustub kaane peal ju haakrist. Arvan et siinkohal peaks sekkuma Siimon Viisentaal või äärmisel juhul ka Siimon Kallas.

Trash said...

Õnneks oli raamat laenatud ja sai ruttu tagasi antud. Ei sellist natsirõvedust taha küll riiulis sekunditki kauem hoida.

Anonymous said...

Mis mehed te siin olete kah?
Kinos ei käi üldse, filmijutu jagub aga küll.
Mingite vanade napsuvendade klubi või. Laenate raamatuid ja siis targutate.

Trash said...

Miks sinna kinno trügida kui kodukinos alati lemmik istumiskoht ja lemmiksnäkid filmi kõrvale.