Tuesday, September 08, 2015

Agoonia / Sporadic Creation split


Agoonia / Sporadic Creation split
Trash Can Dance 2015
TCD82 kassett

Agoonia:

 I - 26:16 
II - 7:33 

Kuula!

Sproadic Creation: 

Of The Woods 6:16 
Spiritual Military 20:42 
Designed to Burn 5:05

Tiraaž 42
Kestus umbes 2 x 33 min
Hind 3 eurot
Huvi korral võta ühendust Facebooki kaudu või kirjuta gtm242(ätt)hot.ee.

Split kassett ja seetõttu ei saa just öelda milline artist A poolel ja kes B küljel, aga võtan tähestiku järjekorras ning  seega mainin esimesena Agooniat. Artist võttis minuga ise ühendust, uuris tagasihoidlikult, et kuidas oleks võimalik kassetile pääseda? Vastasin, et kui mulle muusika meeldib, siis ei ole takistusi ning saadeti see ülal lingitud YouTube´i klipp, 26 minutit müra pealkirjaga "I". Kuulasin paar minutit ja mõtlesin, et lahe, kohe hakkab end lahti kerima, kohe saab sissejuhatav osa läbi. Sama mõtlesin ka 10 minuti jarel ja siis saigi peatselt kogu träkk läbi kuulatud, mida aga ei saabunud, oli ... Olgu, see äge ju, et gaasi lisatakse ilma paigalt võtmata ning seda veel niivõrd konkreetselt ja häirimatult, nii tugeva enesekindlusega. Just see tunduski nii köitev, et sai käed löödud ning sinna peale veel kasseti jaoks ka teine träkk, lakoonilise pealkirjaga "II", välja kaubeldud. Agoonia noise on minu kõrvade jaoks justkui masin-ritualistlik muster millest aeg-ajalt kostuvad läbi, kui nüüd lähtuda artisti poolt saadetud ning kasseti vahelehele pandud sõna "agoonia" seletusest, justkui surijate viimased sõnapobinad, mis siin ja sealpoolse maailma vahele kajana pendeldama on jäänud.  
Sporadic Creation´i lugu "Of The Woods" sattusin kuulma aastaid tagasi YouTube´ist ning palve peale saatis artist lisamaterjali ning rääkis natuke aastal 2010 salvestatud demolugude tausta. Noorel poisil (praegu mitmes metalbändis kaasa lööval Henry Lutsul) olevat aastaid tagasi olnud peal kange isu metalit teha, aga kodukandis, metsade ja soode vahel, ei leidunud ühtegi teist entusiasti ning seega sai tõmmatud netist mõned musaprogrammid ning mängitud ja lauldud üksi kogu materjal linti. Kümmekonnast loost valisin välja kolm, mis kandsin ehedamalt edasi koheselt meeldinud "Of The Woods´ile" omast äraspidisust ja vildakust, seda outsider-metalile omast toitvat viljaliha. Kolm välja valitud demolugu on oma BM/doomis rühikamad, sõjakamad ning isikupärasemad. Need lood olid justki valged varesed, teises suunas rühkijad kes, nagu näha, lõpuks ülejäänutest varem pärale jõudsid.
Meediana on taaskasutatud C68-70 helikassetid, millest pooled musta ja pooled läbipaistva korpusega, sekka paar valget. Kassetikarp standartne läbipaistev. Kasseti vaheleht on värviprindis 250 grammisele paberile prinditud postkaart-tüüpi ning kahepoolne nii, et saad keerata kas Agoonia külje väljapoole või siis eelistada Sporadic Creation´i kujundust. Agoonia kaanel oleva kujunduse autor on artist ise, Sporadic Creation´i puhul pani outsider-metal´ile nii sobiva naivistliku metsapildi kokku Aamen, ehk Ivo Liidemaa. Tiraaž kassetil on 42 eksemplari.

No comments: