Thursday, August 09, 2012

Twitch City

Twitch City - Bruce McDonald 1998

Kaks meest kolmetoalises korteris. Sisse kolib ka ühe jorsi girlfriend, kuid saatus seab nõnda, et tüüp ise satub samal päeval vanglasse ning nii jääb pidevalt telekat vahtiv Curtis kauni õrna Hope´iga korterisse kahekesi. Curtis kamandab vaese neiu seinakappi magama ning asub otsima uut üürilist vabaks jäänud tuppa, sest ega saa lasta ju võimalusel raha teenida, tuulde minna. Ja nii otsitakse läbi seriaali pidevalt uusi üürilisi, kes tavaliselt episoodi lõpus korterinaabrite veidrustest kohkununa jalga lasevad, lähenetakse üksteuisele romantilis-nunnult ning vahitakse pidevalt televiisorist kohalikku Jerry Springer tüüpi totrat teleshow´d. Slackerite elu kanada moodi - koomiline ja armas.
See seriaal on minu jaoks justkui unistuse täitumine. Esiteks on selle loonud ning mängib seal peaosa minu kõige lemmikum inimene maamunal, ehk kanada töökaim kodanik Don McKellar. Mees on enese jaoks kirjutanud karakteri, kellega minul on kerge samastuda, sest armastan ju ise samuti kogu vaba aja kodus nelja seina vahel veeta ning tunnen ebamugavalt kui pean kodunt lahkuma. Tõsi küll, ma ei vaata absoluutselt TV-d, viimati vist pool aastat tagasi AK-d, aga DVD-d hüppavad pidevalt mängijasse ning konsool on juhtmega taga. Samuti mängib seal nunnude neidude edetabeli tipus trooniv Molly Parker, kanada väikest filmi ilmestanud Callum Keith Rennie, Daniel MacIvor, Bruce McCulloch, Tracy Wright ja Valerie Buhagiar. Lavastajatoolis Bruce McDonald, ehk siis põhimõtteliselt kamp üksteist juba kümmekond aastat tundvaid sõpru kes kõik koostööd tehes ja üksteise projektides osaledes on vahtralehemaa indiekino alustaladeks muutunud.
Seriaal on laias laastus satiir televisiooni pihta, temaatilised viited ja naljad jooksevad järjest läbi ning mõned episoodid on vaid televeidrustele või nende nautimisviisidele üles ehitatud. Lisaks tõeliselt südamlikku armuafääride dramedy´t ning näpuotsaga ka seda klassikalist slackerihuumorit, ehk siis venitamisi, uimerdamisi ning käega löömisi situatsioonides mis vajaksid elu haaramist. Galerii värvikaid kõrvaltegelasi oma kiiksudega ning kogu seriaali läbivaid detaile, nagu näiteks üks telkust tulev horrorfilm või narkootikumidega vürtsitatud küpsised, mida ikka ja jälle korterist kusagilt kapi või voodi alt leitakse, kuigi pakid nendega said juba teise episoodi lõpuks ära söödud. Super hea seriaal, aga eks minu puhul tuleb arvesse võtta ka seda, et mul oli kümmekond aastat tagasi väike ühepoolne armuafäär Molly Parkeriga ning siiani kestev sõprus kõigi projektis osalenutega. 5/5

Kõik minu lemmikud ühes seriaalis! Jeeee!

No comments: