Tuesday, August 28, 2012

The Avengers

The Avengers - Joss Whedon 2012

Joss Whedon lavastajatoolis - kõik juba ette sahistasid kui äge see saab olema. Oli aga selline nagu üks hollywoodikas ikka, ehk siis palju pauku ja plahvatusi, sekka pangetäis isikupäratut madistamist. Paar tõeliselt head nalja, üks neist USA fundamentalistlikku kristlust ülistav ja teine liiga temaatilisuses, kuid üldpildis ikka hirmus mage pala. Iron Man oli muidugi oma šarmiga ning Natasha Romanoff andis samuti mõista, et seal kusagil kaugel ja asjade taga üht-teist huvitavat võib leida, aga kogu ülejäänud kamp oli lihtsalt üks tolguste paraad. Ja üldse olen ma kõriauguni tüdinenud sellest Manhattanil toimuvast actionist - nagu iga teine film lammutatakse saar maha. 1,5/5

Hollywood´i filmitööstus veel siiani üllatavalt rassistlik! Samuel L. Jackson soovis Marveli The Avengers´is mängida kas Loki't või Thor'i, aga pidi lõpuks rahulduma stuudiobosside armuliku loaga Nick Fury rollis.

4 comments:

Anonymous said...

Kogu pundi isikupäraseim tegelane oli Hulk "green mode"-is, paraku jätkus talle väga napilt ekraaniaega. Küll need hulgifilmid olid tagantjärgi ikka head...

Anonymous said...

Täiesti nõus, väga mage film, terve selle märuli käigus ei näinud ühtegi kannatada saanud tava kodanikku, kõik jooksid pestud nägaude ja kätega niisama ringi, ühel mehel oli küünarnuk natuke verine.
Üks nali oli terve filmi peale, mis naerma ajas.
Täielik kräpp

Raul said...

Ka mina olen sinuga päri, Trash.
Üllatavalt palju on aga filmi kiidetud, ka arukamate poolt. Filmijutu Joonase suuri kiidusõnu (hindeks 7/8) oli küll kummaline lugeda.

Trash said...

No ju siis meie sinuga Raul, mõnusad topskid nagu oleme, ei mõistnud seekord suurt kino ega hinnanud kunsti vääriliselt. :)