Wednesday, April 02, 2008

[Rec]

[Rec] - Jaume Balagueró, Paco Plaza 2007

Arvatavasti pole ükski selle kümnendi õudusfilm niipalju kiidusõnu kuulda saanud ja ka mina ei ole seda first-person reality-TV stiilis linti võetud meistritööd ülistamast kitsi. Üle hulga aja siis selline horror mis tõesti oli õudne, vastik ja lämmatavalt põnev. Et aga selle südantseiskava painavkõheda hetkeni jõuda on vaja enne ära vaadata 70 minutit filmi ning see ajaski mind alul väheke segadusse. Vaatad õudukat mis peaks juttude järgi hüper-mega olema aga justkui ei ole seda, on lihtsalt hea ja pinev. Oled nagu varemgi midagi sarnast näinud, kuigi uudsus on juures, naudid tõeliselt hästi sätidud situatsioone, realistlikke käitumismotiive ja aeg ajalt purskuvaid verevooge, kuid heast filmist geniaalseks teoseks veel ei tembeldaks. Aga siis, filmi lõpuminuteil antakse ootamatult, justkui kaikaga pikki kolu, kuid sädemetevihu ja teadvusekaotuse asemel lööb hoopis pildi klaariks. Järsku näidati abitust ja ehedat õudust ( märksõnaks Chris Cunningham´i Rubber Johnny ) mida oli osatud nii tunnetatavalt ekraanile tuua, et ma vist unustasin nende minutite vältel isegi silmi pilgutada. Tõeliselt õudne. Õudne. 4,5/5

20 comments:

paranoiadisco said...

Zombies? Cool, võtan selle arvesse...

Trash said...

Võta ja vaata parem kohe TÄNA kui saad! Ja kirjuta!

paranoiadisco said...

Ma ei saa siin Tartus kedagist tõmmata, jääb ikka nädalavahetuse peale.

Trash said...

Ma tõesti loodan, et sulle meeldib.

Blair witch 10/10
Rec. 9/10

opstops said...

Super hea film tõesti. Juba dvd menüü oli niuke, et keeruline oli õigeid valikuid seal teha, sest kogu aeg oli junn jahe.

Trash said...

Mina seal menüüs eriti navigeerida ei püüdnud, vajutasin play peale ja vaatasin filmi ära. Junn aga oli jahe ja on siiani.

PS.Varsti lasen junni välja.

opstops said...

Junnile high five! Ja Rubber Johnny seosega olen ka täiesti nõus. Ootangi tegelikult millal härra Cunningham mõne täispika filmi lavastab.

Trash said...

Ma jälle vaatasin kogematta netist Behind the scenes fotosid kus tüdruk ärklikorruselt hullab koos lavastajate ja näitlejatega päevavalguses. Kahju, veits filmimaagiat läks kaduma. :(

paranoiadisco said...

Ma hakkan täna öösel vaatama. Loodan, et jään ellu...

Trash said...

Ma jälle loodan, et sulle meeldib. Eks anna oma blogis siis teada.

paranoiadisco said...

Holy shit, see stseen, kus kaameramees sinna pööningule piilus! Külmavärinaid on siiamaani veits tunda... Kui ma nüüd õigesti aru sain, siis oli seal toas 2 tegelast? See, kes pööningul roomas tundus vähe noorem olevat kui see toas ringi tatsav. Raisk, ma vaatan mingi slasheri peale, rahustuseks.

Trash said...

Sweet!

Minu arust oli ikka 1 tegelane, see teismeline "tüdruk" kes toas liikus oli ka enne pööningul.

paranoiadisco said...

Ma vaatasin seda stseeni uuesti ja jään enda väite juurde. Paistab, et IMDb foorumites on ka inimesi, kes on minuga päri.

I believe that the boy in the attic is the same boy in the medical dossier located on top of the old recorder. Those pictures are captioned "Before" and "After" with a visible improvement in the "After" pictures. Maybe that's why the boy (unlike the other subjects) doesn't die but rather develops some variant of the condition and gets locked up in the attic.

Trash said...

Ok, põnev. Paneb mõtte veel rohkem jooksma.

whichwayisthetoilet said...

kurat jah.. ma isegi karjusin.

Trash said...

Sweet! Tundub tõesti üle hulga aja horror olevat mis mõjub. :)

Anonymous said...

te olete kuramus nüüd sellele nii head reklaami teinud, et pistan homme ka ise masinasse. viimane hispaania õudus, mis vaatasin - el orfanada - või midagi sellist (the orphanage) oli päris hea supernatural thriller aga lõpp läks liiga juustuseks.

Trash said...

Eks anna teada siis kuidas meeldis. :)

Anonymous said...

holy shiy!

Trash said...

Ja mida see ungarikeelest eesti keelde panduna tähendab?