Sunday, June 25, 2006

Brokeback Mountain - Ibne Kovboylar

Brokeback Mountain - Ang Lee 2005

Lõplikult möödas on need kuldsed ajad kui kauboi parimaks sõbraks olid ustav ratsu ja kuuelasuline. Meremeeste haigus nõuab nüüd ohvreid ka maarottide hulgast. Mööda Marlboro countryt ratsutavad nüüd vaid lehmapoisid, kel tõeliste meestega ühist vaid teksad jalas ja stetson peas. Riist on ka püksis kuid mõtted liiguvad neil meestel aga hooramaja ja kõrtsi juurest hoopis Village People kontserdile. Sada aastat kestnud allakäigule andis nüüd Ang Lee siis lõpliku surmahoobi, kuna ainsad tõelise kauboi elustiili kaitsjaid kohal polnud. Limonaadi Joe ja John Wayne juba manalateel ja vanaduseväeti Clint Eastwood liialt jõuetu. Kuid jõuetu mitte meestega müramisest vaid naistejahtimisest, terve läänerannik on ta sohilapsi täis. Tõeliseid kauboisid aga pole pea ühtegi alles.
Cowboyd 19-ndal sajandil.

Cowboyd 20-ndal sajandil.

Ja cowboyd 21-sel sajandil. Oehhhhhhhh.........

Palju kära ei millestki ja mõttetu meediamull. Lõpu poole mõned hetked olid, kuid üldmulje jäi siiski kasinaks. Mitte parim film Jake Gyllenhaali ja Ang Lee jaoks, Heath Ledgeri jaoks aga kindlasti. Peaosatäitjad olid millegi pärast kanged, justkui tinast valatud. Silma jäid hoopis suurepärased kõrvalosatäitmised. 2/5
Türgi piraat DVD kaanel olev nimi ütleb kõik otse välja - "Ibne Kovboylar" tähendab maakeeli "Pedekauboid".

4 comments:

Anonymous said...

Oled sa ikka nii väga kindel, et need vana aja kauboid nii väga õiged mehed olidki? Mõtle ise, muidu oleks neid ju cowmenideks kutsutud.

Mordaunt said...

vana aja kauboide seas oli pederastia laialt levinud. sellest on kirjutanud isegi hillar palamets - täiesti tõsi, kusjuures.
kui aga tahate ühte õiget tänapäeva kauboifilmi vaadata, siis tuleks minu käest laenata Tommy Lee Jones "Three Burials of..."

Trash said...

The Three Burials of Melquiades Estrada - http://www.imdb.com/title/tt0419294/

Tundub mõnus jah.

Ulmeguru said...

Seda postitust lugedes meenus mulle telesarja «Angel» esimese hooaja kolmas osa, kus vampiir Spike näägutab vampiir Angeli kallal... et nüüd siis on olemas vampiir-detektiiv... et mida järgmiseks: vampiir-kauboi, vampiir-baleriin..?