Sunday, November 29, 2015

Killer Masin ja Uzbekistanskii Special Forces Of Rjap - Maaalused


Killer Masin ja Uzbekistanskii Special Forces Of Rjap - Maaalused
Trash Can Dance 2015
TCD 89 kassett

Alfa:

Intro
Sitt sibul
Ikka sitt
Skit - Odav väljamüük
Odav väljamüük
Sa saad tina
Skit - Udus
Salaturvas
Killervisoon
Mc battle
Skit - Uzbekid?
Sigade kastreerimise alused

Bravo:

Drjof Gnikiv
Katlamaja
Skit - Marss
Riigireetur
Aasta sitt 2005
Outro

Boonus:

Pedededetektor
Kaka ning kandidaadid

Kestus 43 minutit ja 47 sekundit koos boonuslugudega.
Limiteeritud 40 tk.
Kasseti hind on 4 eurot.
Huvi korral võta ühendust Facebooki kaudu või kirjuta gtm242(ätt)gmail.com.

Paar kuud tagasi kohtusin ühel black metal (!) konsal vana head tuttavat, kellest viimase kümne aastaga on saanud tõenäoliselt eesti kõige erudeeritum hiphopteaduste dotsent ning kes pikema jututa haaras mul särginööbist ja soovitas muu kohaliku undergroundi vahele ka Killer Masina 2005 netireliisina ilmunud materjal kassetile panna. Kui juba tark räpiajade tundja soovitas, siis tuli kõrv peale panna. Alul püüdsin muusikast aimata, et mis võis sõpra selle puhul võluda, aga see oli nii valest otsast lähenemine, et hämmastus vaid suurenes ja suurenes. Siis ühel kenal sügishommikul keetsin tassi kohvi, panin Killer Masin ja UZB´i mängima ning asusin tuba kraamima ning rahulike toimetuste taustaks, meeli pingutustest vabalt hoides, hakkas järsku päike särama, hing hõiskama ning sõbralikul itsitusel ei tulnud lõppu. Killer Masin ja Uzbekistanskii Special Forces Of Rjap oli mu südame võitnud. Salaturvas respect!
Nimetame seda outsider räpiks, sest kuigi Usbekistani Eriväed tegid mussi mitme aasta vältel, ei olnud nende eesmärgiks, vähemalt mu enese sisetunde järgi,  siiski mitte püünele pürgida ja kahetuhandete esimese poole hiphop gurudega mõõtu võtta, vaid pigem neid parodeerida, nende üle nurgas ja oma seltskonna kuttide seas, nalja heita. Teha omamoodi, oma reeglite järgi reeglivabalt. Killer Masin on ambitsioonitu, kuid kohustustest eesmärkides selle võrra vabanama ka avaram ja valla hulludele ideedele, olgu siis need kui räpased või kaldu tahes. Killer Masin sai lubada enesele üle piiri minekut ja seal kus teised tekstides manitsesid, lubasid nemad UZB´i islamivõitlejate rollis kohe kõik seina äärde panna, andmata armu ei juutidele ega pededele. Seal kus ortodoksemad räpparid ja hipster hiphopparid seadsid uut huvitavat biiti, sõitis Killer Masin justkui soomustranspotööriga otse läbi, kütuseks vanakooli saund, seda teravdamas produktsiooniapsakatest sisse sattunud ägedalt ebahelid, mida ilmestamas stiilile nii sobimatud multifilmilikud vokaalid ja needki tihti üsna kaootilises riimipuntras. Miski ei paista välja, ei kuuldu sellisena nagu on, vaid igas hetkes on tagurpidiantslat, inside kambale mõistetavat slängi ja huumorit, kusjuures viimasega osatakse väga maitsekalt, ilma pullitamisesohu vajumata,  piiri pidada. Sinna juurde veel kogu Killer Masin ja Uzbekistanskii Special Forces Of Rjap´i backstoori, ehk imidž, mis koosneb ultramilitaristlikusest nii visuaalse külje pealt kui ka pidevalt riimidesse pöimununa, ehk ikka tärisegu automaat, sest spets väljaõppe saanud kõrilõikajad siestat ei pea! "Tuli vabalt!" käsklused ja ROE ignoreerimine, nagu islamisõdalasele kohane. Killer Masin ja Uzbekistanskii Special Forces Of Rjap on kaugel poliitilisest korrektsusest ja sallivast heast maitsest, kuid nende armsa topskilikkuse ning naivismi taga on ääretult teravmeelsed ja taibukad inimesed, koos oma kirevalt loodud UZB´i maailmaga. Salaturvas respect!
Kassetil olev materjal kopeerib 2005 netireliisi ning CDR´il ilmunud albumit "Maaalused", kuid kokkuleppel produtsendiga, jäi kassetilt välja üks albumi lugudest (uskuge mind, see ei olnud nii tähtis ega vajalik träkk) ning juurde tuli kaks boonuspala. Meediana on kasutatud C45 läbipaistva korpusega helikassette, millel on värviprindis kleebis. Kaaned värviprindis 120 grammisel paberil, kassetikarp standartne läbipaistev. Kassetid on kästitsi nummerdatud 40-le eksemplarile. Kujunduses kasutatud fotod on pärit kollektiivi kunagiselt kodulehelt. Salaturvas!


No comments: