Wednesday, July 12, 2017
Tont - Vaba vesi
Tont - Vaba vesi
Trash Can Dance 2017
TCD 134 kassett
A:
1. Põlevad silmad 05:30
2. Sajune soe 07:03
3. Sume 04:59
4. Suutra 05:31
B:
1. Vaba vesi 08:15
2. Metsaõite mesi 06:08
3. Hämardub 05:30
4. Varjud hiilivad 05:25
Kuula, lae alla!
Kestus 48 minutit 40 sekundit.
Kogus 48 tk
Kasseti hind on 4 eurot
Huvi korral võta ühendust Facebooki kaudu või kirjuta gtm242(ätt)gmail.com.
Tont on esmalt rändur. Tema muusika on rändude matkade jäädvustused, seda nii otseselt diktofoniga õhust haaratud helisalvestistena, kui ka rännul kogetu hilisema muusikasse paigutatud peegeldusena. "Vaba vesi" tundus minule justkui kokkuvõte kõigist varasematest rännakutest, varasematest Tondi loodud helikollaažidest ja nendega seotud emotsioonidest. Album paigutab, juba esimese loos kasutatud Arvo Valtoni tekstiga, end rännakukirjaks, seda nii füüsilise, kui vaimse edasiliikumise sõnumitoojaks, kuid Tont ei pinguta siin kuulajat tagant higis rassimisele, ega pingsale mõttetööle, vaid minu jaoks tundus tema seekordne rändamisele lähenemine hoopis mängulisem. Mängulustisem. Keegi ei sammu metsasihilt tundmatusse padrikusse, keegi ei hääleta sinna, kuhu peale võttev auto juhuse tahtel viia võiks, ega keegi otsi tundmatuid seiklusi. "Vaba vesi" pakub pigem väikeseid, lihtsate muudetavate reeglitega mänge, nagu kull või pimesikk või peitus, kus arenguränne toimub sotsiaalsete sidemete tugevdamise läbi. On küll reeglid, aga kokkuleppeliselt saab neid muuta ja painutada, et lusti ning rõõmu mängudesse rohkem sisse tuua. On küll ette antud käitumismudelid, aga igaüks valitseb iseennast. Igaühe sõna maksab, igaühe maailmaavarus on arvesse võetud ning üheskoos mängimine loob uued trajektorid, uue tempo ning mitmeid, hulga põnevamaid, eesmärke. Aastal 1984 ilmus eesti keeles Miloš Zapletal´i abiraamat "1000 mängu", kus koostaja valis välja vanu rahvavõistlusi ja kultuuritavasid tänapäeva seltskonna praktilisteks ajaviitemängudeks ja Tont teeb oma muusikaga mingis mõttes seda sama - pakub oma isikliku rännakutel haaratud teadmistepagasi ja reisideemotsioonid kuulajale koos võimalusega seda viimase poolt mänguna kasutada. Annab ette õrnhämarad piirjooned, seletab ära üksikud reeglid, kuid annab kuulajale vaba voli neid nihutada ning muuta. Nagu lavastaja Miklós Jancsó pani näitlejad kaamera ees pidevasse liikumisse, mis lõi üldplaanides mustreid, oli selles ometi piisavalt filmitavate vaba voli ning lõpuks lõid nemad oma sammudega võtteplatsil kaootilisi kujundeid. Tont pakub oma uuel albumil just seda, annab ette paar heliga märgistatud punkti, paar läbisõitva bassiga veetud joont ning kutsub sind sellesse mängima ning sinu enese loodud reeglitega mängu täiustama, muutes mänguplatsi vaimset ja ka füüsilist rahuldust pakkuvaks rännakuks.
Meediana on kasutatud C32 laojääk läbipaistva korpusega helikassette, millel värviline kleebis variatsioonis 12 korda 12. Kassetikarbiks standartne läbipaistev ning vaheleht kahepoolse värviprindiga 160 grammisel paberil. Kasseti vahelehe kujunduses on kasutatud rikkis digifotoaparaadi poolt loodud praakpilte, kuvasid mida on loodusest noppinud katkine masin. Reliis on limiteeritud ning käsitsi nummerdatud 48-le eksemplarile ning kassei hind 4 eurot.
Monday, July 10, 2017
Sepsis - Sepsis
Sepsis - Sepsis
Trash Can Dance 2017
TCD 133 kassett
A: Frozen Mankind
B: Hemathological Destruction
Või sama salvestis mõlemal poolel:
1. Frozen Mankind
2. Hemathological Destruction
Kuula Frozen Mankind
Kestus 8 minutit 44 sekundit.
Kogus 44 tk
Kasseti hind on 3 eurot
Huvi korral võta ühendust Facebooki kaudu või kirjuta gtm242(ätt)gmail.com.
NO teatri etendus "Dreamers" pani unistama kohalikust outsider black metalist. Sellisest poolenisti koba peale tehtud muusikast, kus tehnilisi oskusi napib, kuid selle eest on muusikas palju viha ja ängi, on võimsat kurjust ja laamendavat hävingut. Ühe BM reliisiga läks peale paari aastast tammumist sedasi, et see ei ilmugi, kuid meenus, et Veriseid Naisi ja Morgue's Last Choice´i vedanud Lunastajal on samuti mitmeid veidrama kõlaga black metal asju ning tema arhiivi BM-i poolsema otsa avamist alustasin mehe autoripaladega, mis üksi sisse mängitud ja salvestatud. Sepsise kaks lugu on just täpselt sellisel äärel, kuhu ortodokse black metal fänni jalg ei tõuse, sest "saundid pole õiged", "sünt mõjub lapsikuna", "loo ülesehitus lonkab" ja üldse "mis nalja tegemine see on?". Mina aga olen aastatega just selles suunas liikunud, kus kõik vähegi vale, tundub kordi põnevam, omab rohkem hinge ning paneb kuulaja sisemaailma teistpidi keerlema. Selles suunas kus valitsevad BM-i sisse toodud teiste sobimatute stiilide mõjutused, kus hädised demod pakuvad põnevaid kõlasid ning stiilisisene eklsperimenteerimine võib luua veider-võimsaid tulemusi. Sepsis on selline BM mida TCD süümekateta reliisida tahaks.
44 tiraaž tuleb kahes meediakndja versioonis - kas C10 lindil, kus üks lugu kasseti ühel ja teine teisel küljel või siis C20-C26 lintidel, kus mõlemad träkid on nii lindi A kui B poolel. Põhjuseks lihtsalt see, et kasutada oli vaid 22 C10 linti. Kassetil on värviprindis kleebis ning kasseti vaheleht on kahepoolse värviprindiga 250 grammisel paberil. Kasseti kujunduses on kasutatud Sten Sarapsoni fotosid oma street-art projektist, millega püüti šokeerida õhtusel tänaval jalutajaid, asetades linnatänavatele soditud lastepilte leinaküünalde ja lilledega. Reliis on limiteeritud ning käsitsi nummerdatud 44-le eksemplarile ning kasset-singli hind 3 eurot.
Subscribe to:
Posts (Atom)