Tiziano Sclavi, Angelo Stano, Andrea Venturi, Giampiero Casertano, Luigi Piccato, Bruno Brindisi - Dawn Of The Living Dead, Johnny Freak, Momories From The Invisible World, Return Of The Monster, Morgana, After Midnight, Zed
Dark Horse 2009
Dylan Dog on väheke Rupert Everett´i poolt Francesco Dellamorte´t (sama autori loodud tegelaskujud) meenutav eksentriline uurija kes spetsialiseerunud paranormaalsetele nähtustele, ehk siis nightmare detective nagu ta end ise tutvustab. Abiliseks Groucho Marx´i välimusega ning sarnaseid (häid) halbu nalju heitev Felix kes tihti pigem segab kui aitab kaasa järjekordse müsteeriumi lahendamisele. Samuti lipsavad igast episoodist läbi kaunid naised kellest enamus võidab ja hiljem murrab Dylan´i südame.
Käeolev Dark Horse´i tõlkekogumik sisaldas seitset seiklust millee kaanekujundused oli joonistanud Mike Mignola. Dawn Of The Living Dead oli mõnus algus, sisaldades üht korralikku zombielugu mil väike müstika mekk juures. Johnny Freak oli aga tavaline detektiivilugu ilma teispoolsusese kiikamata ning sarnast klassikalist krimiliini ajas ka järgmine: Momories From The Invisible World. Neljas stoori Return Of The Monster oli hea loo jaoks vähekle liiga etteaimatav.
Kolm viimast olid aga parimad. Dylanit kõige ehedamalt joonistanud Angelo Stano poolt paberile kantud Morgana oli ülipõnev mõistulugu ning kirjutajapoolne mäng oma austajatega, After Midnight samuti keerdus seiklus õises londonis ning Zed juba täielik reis teisele poole inimtaju. Mõned paremad, kuid kenasti joonistatud ning põnevust pakkuvad olid kõik lood. Jään filmi ootama, seda isegi hoolimata faktist, et Dylan Dog´i mängib Superman.
Jah, palun
ReplyDeleteMa arvan, et Ops lubab ka sinule laenata. Aga hoiatan ette, koomiks on mustvalge ja itaaliakeelne.
ReplyDeleteMa juba olen seda sitaks sirvinud kui külas olen käinud. Aga mis mõttes itaaliakeelne? Italiaanot ma küll tähele ei pand. Kuidas sa siis sellest läbi hammustasid?
ReplyDeleteNiisama veits narritabn, ikka vanas heas inglise keeles. Aga mõnus oli jah, paar lugu veits tavalised aga isegi need olid hea fiiliga.
ReplyDeleteNädalavahetusel peaks siis treffama
ReplyDeleteVaat täpselt ei tea ga näiteks reedel saaksid se läbi tula, sest olenterve päeva lastevalves ja kodus. Reede-laup aga ei tea mis saab, vaja vanaema juurde minna ning black metal üritusele.
ReplyDeleteNo ma vaatan, reede on selles mõttes sitt et siis ma pean juba hommikul tööle minnes kogu kola kaasa tassima. Laupäev-pühapäev oleks lihtsam, viskaks asjad kotti ja annaks gaasi.
ReplyDeleteSa võid ise ka läbi tulla muidugi mõni õhtu...:)
Vaatame kuidas sättub, ma ise tahaks sinult muidugi kohe kangesti uusi koomikseid laenata ja Kunnase triloogia teist osa samuti.
ReplyDeleteKui ma nüüd ei eksi siis saadi hiljuti just ka live action Dylan Dogi film valmis.
ReplyDeleteeks mu postituse viimane laue viitas ka sinna suunas. tahaks näha küll, kuigi loota pole sealt midagi. muidugi ütlesin sama ka jonah hex´i filmi koht ega ole seda siiani vaadanud ega vast vaatagi.
ReplyDeleteÄhhh kesse su postitusi ikka lugeda viitsib...
ReplyDeleteKah õige! :)
ReplyDeleteTsiteerides elavaid klassikuid oli Jonah Hexi filmi "valus sitt".
ReplyDeleteValusalt sittumine on sellest filmist vahvamgi.
ReplyDeletema nägin ka seda su lauala ja ma tahan ka seda sult saada jne
ReplyDeletekolyma on pooleli mul.... jubeedalt meeldib. osasi lugusi juba lugesin kaks korda. tänks!
Koomikseid kahjuks ei saa laenata, sest ükski neist ei ole minu oma. :(
ReplyDeleteNoh, oli kah... Väga ei meeldind aga väga ei hakanud vastu ka. Ütleme et nõrgapoolne 3 viiepallisüsteemis.
ReplyDeleteSee "Morgana" ei meeldinud mulle üldse, "Zed" käis kah viimaseks.
ul on jälle see Morgana hiljemgi meelde tulnud ja ikka ikka vaid hea sõnaga. :)
ReplyDeleteMa olen jälle juba paar-kolm päeva hiljem unustanud, millest seal Morganas üldse juttu oli, aga Zed on meeles kui vinge psühhedeeliline reis, kiiksudega muidugi.
ReplyDeleteMulle see ka meeldis väga et tavakoomiksist erinevalt Dylan Dog põrutas peaaegu kõiki naisi, kes tema poole oma probleemiga pöördusid. USA koomiksites juba siukest asja pole. Keppi muidugi on, aga lahjemalt. Itaalia koomiksis oli see täiesti loomulik
No kui võtta, et need lood oli vaid killuke kogu eeposest, siis mees on täielik Casanova. Viimane vist niisuur naistemees olnudki tegelt, aine maalis suuremaks.
ReplyDelete