David Petersen - Mouse Guard: Fall 1152 #1-6
Villard 2007
Kuna hiired on metsa kõige pisemad ja kaitsetumad, otsustati luua Hiirevalve kuhu kuuluvad noored närilised said lahingväljaõppe ning asusid metsas hiirte "riigis" tegelema piirivalvurite, salaluurajate, linnagarnisonide kaitse ning sõjaväepatrullidena. Koomiks tutvustab Hiirevalve nelja truud sõdurit Saxon, Kenzie, Sadie, Leiam´it kes saades teada salaplaanist viia läbi riigipööre asuvad ohtlikule teekonnale, et oma ülemust, hiirte kaitsetaktika juhti Gwendolyn´i läheneva ohu eest hoiatada. Nimelt on paljude hiirsõdurite seas rahulolematus praeguse kaitsetaktikaga ning eelistatakse rahule hoopis sõda, seda nii rebaste, nirkide kui rästikutega ja sellist mässumeelt on enda kasuks pööranud saladuslik varju jääv isik. Väga muhe fantasy seiklus mille ainsaks miinuseks on see, et saab liiga ruttu läbi loetud ja järgmist osa ei ole veel kusagilt võtta. Mouse Guard: Winter 1152 seiklusest on siiamaani ilmunud vaid 4 osa ning peale kuuendat võib alles taas kõiki julgete mõõgahiirte tegemisi kõvade kaante vahele kogutult lugeda saada. Armas, humoorikas ja ülimalt positiivse laenguga koomiks mis sobib samahästi nii lastele kui täiskasvanutele lugemiseks.
Miks pole võtta? Winter on ju kogumikuna ilmunud...
ReplyDeleteIndeed! Vaatasin, et sisukokkuvõte oli Wikis vaid 4 vihiku kohta ja tegin pealiskaudsel pilguheidul sellest omad järeldused.
ReplyDeleteOps?
David (kes on vana lauamängufänn) tegi koos semudega Mouse Guardist ka täringutega veeretatava rollimängu (pole ise asjatundja, seetõttu ei püüagi asja täpsemalt formuleerida.) Kui õigesti mäletan, võitis see omasuguste seas mingi päris olulise auhinna, ehk võiksid ka meiemaised mängurid selle olemasolu endale kõrva taha panna. Sellega käib kaasa ka päris kobe raamat.
ReplyDeleteJärgmine MG raamat, mis ilmub, on minu teada suur ja mustvalge "Talve" väljalase, kus joonised originaalsuuruses. "Sügisest" seesugune juba ilmus. Raamatu hinna ajab üles see, et "Sügises" kasutas DP ilmanähtuste joonistamiseks eraldi kalkalehti ja need tuli siis ka raamatusse ükshaaval vahele kleepida. Minu jaoks liiga kallis ja eksklusiivne, piisab ka tavalisest.
Lauamängude fännid võiksid tõesti küüded taha ajada ning lõpuks väikese ülevaate kirjutada.
ReplyDeleteOve?
Ise vist otsin Talve netist üles ja loen arvutiekraanilt kuigi ma sellist pornograafiat muidu ei harrasta. Seekord lihtsalt kuna MG on oma napi teksti ja pildilihtsusega seda arvatavasti hästi võimaldav.
Oh, häbi öelda, aga ma pole siiamaani Mouse Guardi korralikult läbi lugenud, kuigi tean sarja olemasolust ilmselt juba enne ilmumist. Või, noh, Archaia all ilmumist, algselt ilmus sarja (vist ainult) esimene vihik must-valgena autori enda kulu ja kirjadega. Petersen oli mõne aasta eest Hellboy/Mignola foorumi üks raudvarasid ja aktiivsemaid postitajaid. Nüüd küll on ta ilmselgelt väga hõivatud... Tal oli üsna omapärane ja silmajääv joonistamisstiil, selline veider ja raskesti kirjeldatav... Nagu joonistaks enne akvarellimist posteriseeritud pildi eri tooni värvilaikudele peene markerijoone ümber, tulemuseks olid päris coolid Hellboy, Star Warsi jt tegelaste pin-upid. Mouse Guard on sealt samm edasi kommertsiaalsema stiili suunas, eks abiks ole ka printmakeri spetsialiteediga kunstiharidus.
ReplyDeleteAga, ah, täna õhtul tuleb lugemisasi ette võtta, kaua võib.
PS: too Winteri nelja seeria müsteerium tekkis ilmselt sellest, et enne kaht viimast osa oli ilmumises pikavõitu paus. Muidu ilmusid vihikud regulaarselt kahe kuu tagant.
Võta muidugi ette, kahjuks kestab see lugemine vaid 20 minutit. :(
ReplyDeleteaga TAHAKS ROHKEM. :)