Lisade hulgas olevas intervjuus räägib lavastaja, et sai idee kuulates oma venna pajatust seadust esindava mundri võimu ärakasutavast võlts-militsionäärist kes bussis inimestelt raha välja pressis. Selle järgi vormis ta ka käesoleva filmi peategelase, noormehe kes poolkogemata paneb selga ta vanemate pesumajja ununenud miiltsionärisärgi ja avastab sinise kehakatte mõju teda ümbritsevatele inimestele. Peagi aga jääb autoriteeditundest ning neiudele mulje jätmisest väheks, isa haiglakulude katteks on vaja "trahve määrama" hakata ning raha teenimine muutub tüütu õmblejatööga võrreldes imelihtsaks. Filmi ümber oli mähitud paks kiituseloor, kuid ega miski nüüd seda draamat teistest headest hiina filmidest erista, sellised sotsiaalrealismi puurivaid teoseid tavaliselt lääne kinovaataja jaoks pakutaksegi ja ühtmoodi head on kõik festivalideni jõudvad tööd. Seetõttu pole ka filmi kohta, peale selle, et digikaamera taaskord sobis hiinamaad jäädvustama imehästi, lisades kerge keelatuse ja varjatult filmitu mulje, midagi muud öelda kui vaid kiita korraliku draamaelamuse eest. Hiina mainland´i kinoga on viimasel ajal kerge auk sisse jäänud, loodan, et mitte kauaks. 4/5
Tüdrukutele meeldivad mundris mehed.
See on eht pöffikas. Filmi ajal vaatasin toas ringi, et äkki mõni kultuuriinimene on kohale tilkunud, aga ei. Heast asjast jäid ilma.
ReplyDeleteSee näitab pigem ilmekalt, et sa võid iga päev kui soovid nn. pöffikaid vaadata ja mitte kord aastas pingirea vahel onaneerida.
ReplyDeleteSai ka sama lavastaja Night Train ära kaetud. Nö stiil on samaks jäänud, teema ja õhkkonda tumedamaks läinud.
ReplyDeleteMid Night Meat Train?
ReplyDeleteYe che (2007)
ReplyDeleteMidnight Meat Train pole vaadanud, aga kui Vinnie Jones ütleb seal lause Oi what is your function in life?, siis olen ma küll müüdud.
Mul on ausalt öeldes liharongi järele suurem isu kui öörongi.
ReplyDeleteIisim vaadata. :)
Pehmeks hakkad äkki jääma!?
ReplyDeletePidev väsimus pigem.
ReplyDelete