Film jooksis okupatsiooniajal ka meie kohalikes kinodes ja arvatavasti enne kaheksakümnekuuendat aastat, sest peale Tšernobõli katastroofi oleks kommunistidel veits nadi seda näidata olnud. Ega siis nõukogudemaal saa juhtuda tuumaõnnetust, see rohkem lääne pärusmaa kus kapitalistide ja koonerdajate poolt hoitakse rahvast ohtu seades sent kokku ja lastakse defektiga reaktoril möirata kuni maa väriseb, järv keeb ja torud tulipunaseks läinuna laulavad. Juhtus aga vastupidi ja see hoiatuslik sõnum mida 1979 valminud Hiina sündroom endas kandis, sai aga hoopis Ukrainas teoks ja mitte USA-s. Kuigi ma teadsin tänu Tšernobõlile väga hästi mis tagajärjed võivad olla tuumajaamas toimuval õnnetusel ja omasin seetõttu hirmutekitavat informatiivset eelist filmi valmimisajal kinos käinud jänkide ees, ei suutnud thriller aga siiski põnevust tekitada ega meeli köita. Kuidagi kahvatuks jäi, polnud nagu õieti põnevik, žurnalistikadraama ega aktuaalne tuumaenergia ohtudest teavitav linalugu. Kahju, et noorena seda kinno vaatama ei sattunud, oleks kindlasti hulga mõjusam olnud. 2,5/5
Väga funky poster minu arust.
Tjah, mäletan samuti, et see kinos oli, kuid siis vaatama ei jõudnud. Ilmselt oli juba tollal arenenud mingi üheksas meel vms, mis oskas selekteerida teosed selle põhjal, kui oluliseks nad kauges tulevikus (ehk siis täna, automaatautode ja kuupealsete suusakeskuste ajastul) võiksid osutuda.
ReplyDeleteKunagi hiljem telekast vaadates tekkis kohati tahes-tahtmata sihuke mulje, nagu McGyver vallutaks angaari nr. 18. Arvatasti sihuke 70-date stiilis "Evil corp" hõng oli asjal juures.
Kusjuures minul jooksis ka see Angaar 18 paraleel korraks läbi pea, tõsijutt.
ReplyDeleteMinul see angaari mõte ei saanud tekkida, sest nägin «Hiina sündroomi" enne angaari-filmi... eks need mõlemad ühed roiskuva kapitalismi paljastamised olid...
ReplyDeleteMul just koht kus mees dokumentidega on teel konverentsile ja teda autoga jälitama asutakse, tekitas seda paraleeli. Ei teagi kuidas täpselt nii.
ReplyDeleteSelgub, et ka pärast Tšernobõli katastroofi on Hiina Sündroomi vähemalt Tallinnas näidatud. Oma märmketest leidsin:
ReplyDelete19820314(20:00:Kaja)
19860113(14:00:Kosmos)
19860114(14:00:Kosmos)
19860117(14:00:Kosmos)
19860119(14:00:Kosmos)
19860609(18:15:Kaja) - see viimane siis peale katastroofi Ukrainas
Heh he! Huvitav kas keegi ekraanil ja ukrainas toimuva vahele paraleeli ka tõmbama hakkas.
ReplyDelete