Tales Out of School TV projekti jaoks filmitud teismeliste võõrandumist kujutav Made In Britain oli Tim Roth´i debüütfilm mis tegi mehe näo inglismaa noorte hulgas koheselt tuntuks. Lugu Trevorist kes hulgub tänavail, saadab korda pisipättusi, hingab koos lastekodust pärit murjaniga kummiliimi ja ülbitseb kõikide täiskasvanute kallal kes teda vähekenegi aidata ja juhtida püüavad. Film mil justkui õiget sisu polekski annab ometi hea ülevaate kaheksakümnendate briti noorest ja ta tõekspidamistest. Ehk siis Fuck Off Pigs !!!
Meantime - Mike Leigh 1984
Kuigi film ei keskendu otseselt skinheadlusele, teeb siin tugeva kõrvalrolli noor Gary Oldman Coxy nimelise rahatu skinheadist tuuletallajana kes passib päevad läbi sotsiaalameti ukse taga, et abirahadega väljujailt paari naela pommida. Film räägib tavalisest briti perekonnast mille ontlik ja väheke aeglane noorim poeg ( mängib Tim Roth ) on Coxy´st vaimustuses ja proovib teda jäljendada ajades pea kiilaks ja riietudes skinheadi moodi.
My Beautiful Laundrette - Stephen Frears
Hanif Kureishi kirjutatud stsenaariumil põhinev gay lugu rassistliku noortekamba autoiteetse juhi ja paki ühisest katsest luua edukas pesumaja. Ärisuhe muutub peagi intiimsemaks ja konservatiivsetest peredest pärit mehed peavad tabusid lõhkuma. Filmi peeti omal ajal väga heaks ja sümpaatseks homoseksualismi näitavaks teoseks, tulemusega olid rahul nii gayd kui heterod. Täheks lennutati noor Daniel Day-Lewis.
Romper Stomper - Geoffrey Wright 1992
Klassikaks muutunud skinhead movie Melbourne´i äärelinna kambast mida on mitmeid kordi näitanud ka kohalik telekanal. Peetakse siiani parimaks skinhead filmiks tänu meeletult vihasele soundtrackile, hästi lavastatud kaklusstseenidele ja raelistlikule väljanägemisele alates sümboolikast, ning riietusest ja lõpetades mõttemaailmaga. Ainuke võlts asi kogu filmis on Russell Crowe´i tätoveering, kuulsaks tegi see mehe aga sellegipoolest.
The Believer - Henry Bean 2001
Ryan Gosling juudi soost skinheadina on võimas. Anti-sionist kes tänu oma juudi juurtele tunneb väljavalitute riukaid eriti hästi ja julgeb neid ka teistele tutvustada. Palju valu, ängi ja otsusekindlust. Filmi kohta armastatakse öelda, et inteligentse inimese American History X - palju mõtlemapanevaid kohti, filosofeerimist juutluse teemal ja kohatist ausust sionismi suunal. Ryan Gosling teenis oma tuntuse auga ära ja on minu jaoks üks sümpaatsemaid noori USA näitlejaid hetkel.
Näha saab kas sellest filmist ka staare tuleb, Joseph Gilgun´il on vähemalt välimust ja potensiaali.
Lisaks nimetatutele näiteks JK Simmons telesarjast OZ. Enne sarja küllalt tundmatu tegelane, kuid hiljem saanud rolle ikka päris nimekates projektides.
ReplyDeleteLõpuks ometi hakkab pooleaastane habemekasvatamine ennast ära tasuma - Rabarockil peeti mind korduvalt Kerry Kingiks. Ego sai tugeva powerilaksu.
ReplyDeleteEks ole ju teadlikult kultiveeritud seda Slayeri lookalike'i asja.
L.
JK Simmons´it ei kannata mina üheski filmis ega telesarjas näha kuna kohe tuleb Oz meelde. Vägisi kohe.
ReplyDeleteKerry King, high five !
Ma olen näinud Simmonsit Law & Orderi mingis kõrvalsarjas, kus ta mängib psühholoogi, aga nii kui ta kiilakas lõust ekraanile ilmub, tuleb kohe meelde kuidas ta Ozis seda prillidega tüüpi sumpsi trukkis, ja usutavust pole ollagi.
ReplyDeleteKerry
Vaevalt Edward Norton ka enne American History X'i jõle tuntud oli...
ReplyDeleteMina Edward Norton´it ei pannud siia listi, kuna jõudis paaris OK filmis juba varem end näidata. Mina teadsin teda juba enne Am-X´i ja arvatavasti tunti ka filmimaailmas ja tavakodanike poolt. Kuulsuse tõi talle küll muidugi Fight Club.
ReplyDeleteOhjees, ta mängis Larry Flinti advokaati, onju? Ma pole küll ise näinud, aga mulle meenus üks foto sest ajast kui telelehes oli iga uue filmi kohta 2 lk juttu, värvilised pildid ja tagakaanel filmi poster. Nüüd otsi neid viimaseid tikutulega taga.
ReplyDeleteMinul isiklikult filmipostrite jaoks ruumi polekski. Helsingist saad 9.90 eest küll välida millist hing ihaldab, on neid Kukunoris ja ka eraldi poes Stockmanni lähedal.
ReplyDeleteTegelikult on mul ju 3 raami ja Bladerunneri, Rukajärven tie ja Starhip TRooperi posterid, kuid mitte seinal.
ReplyDelete"...õigupoolest peaks siis Trashi ja minu nimekirju kõrvuti vaadates nentima, et tuntuse sepistamisel on ühevõrra olulised nii skinhead'i kui ka gay-temaatika..." :)
ReplyDeleteMa just mõtlesin, etpeaks panema siia lõppu ka lingi sinu postituse juurde, kuid jõudsid ette. : )
ReplyDelete