Tuesday, May 23, 2017
Allinn – Allinn / Lahtise Küünlaga Püssirohukambris
Allinn – Allinn / Lahtise Küünlaga Püssirohukambris
Trash Can Dance 2017
TCD 131 2 x kassett
A:
1 Sõber ootab müüri taga 1:15
2 Sõjamaaling 5:17
3 Salakaup 3:48
4 Radiatsioon 5:36
5 2 maailma 6:06
6 Pragunev jää 7:10
B:
1 _______ 23:55
2 Radiatsioon (Varajane Versioon) 4:40
C:
1 2 Maailma Ja Pragunev Jää (Tamhiis Remix) 7:19
2 Pragunev Jää (Aamen Mix) 3:45
3 Sõjamaaling (Gee Remix) 4:45
4 Salakaup (Fuluf Remix) 5:28
5 Salakaup (Oudeis Remix) 3:37
6 _______ (EDASI Remix) 3:42 5:33
8 Pragunev Jää (Toks Toks Remix Hans Horn Fhtagn Mang Ont) 4:57
9 2 Maailma / Radiatsioon (c.o.u.g.h. Remix) 5:44
D:
1 Radiatsioon (Poon Remix) 4:39
2 Radiatsioon (Izhorian Remix) 5:09
3 Radiatsioon (Pinktool Remix) 6:37
4 Radiatsioon (Tont 4. Reaktoris Remix) 4:37
5 Improvisatsioon 1-2-3 21:04
Kuula, lae alla Allinn
Kuula, lae alla remixid
Kestus 141 minutit.
Kogus 40 tk
Kasseti hind on 7 eurot
Huvi korral võta ühendust Facebooki kaudu või kirjuta gtm242(ätt)gmail.com.
Aasta 2013 detsember. Tööpäev on läbi, teen veel töökohas kojuminekueelset koristust. Makist mängib Allinna, bändi poolt valitud nägudele kingitud, debüütalbum ja järsku taipan kui suurepärase helitööga on tegemist. Keha läheb justkui elektrit täis, saadan töökaaslased minema, keedan enesele veel tassitäie kohvi, panen plaadi masinas uuesti keerlema ning lükkan kojukõmpimist tunni võrra edasi, hoolimata sellest, et kell juba keskööd puudutamas. Lummav moment, võluvõimas täiuslikkus. Mõtteis paigutan Allinna albumi aasta parimate underground reliiside hulka ja loo "Radiatsioon" selle tippu. Siin on kõike - šamanistlikku müstilisust, post-rave keemilist energiat, industriaalset metallitampi, tatiprits punki, jõepõhja ambienti, lõunamere saar šhivat, shoegaze poolhalli, rohelist müraduumi, hipsteri esimesi tantsusamme ning Tõnis Kahu pettunud pominat. Kokteil on kange, aga huvitava hea maitse ja ahvatleva tooniga nii, et kallad sisse piiramatus koguses, kuni käpuli maas. Siiamaani tuleb seda albumit kuulates kananahk ihule.
Aastat hiljem hakkas Allinn ja selle liige Tont sotsiaalmeediasse tilgutama albumi remixe, üksteise jäärel saabusid väga tugeva autorijoonega artistide nägemused lugudest, nende ümbertöötlused. Väheke üle aasta hiljem pani Allinn kõik kogutud remixid albumiks formeerituna netti ning kui iga lugu eraldi oli pannud kulme kergitama või siis imestusest vilet laskma, siis koos mõjusid nad veelgi võimsamalt. Remixide albumit järjest kuulates hakkavad artistide nägemused üksteist täiendama, sest alles järjest kõrvuti erinevaid helikeeli kuuldes, joonistub iga töötleja autorikäiekiri selgemini välja. Ja paljud siin on oma loo komponeerimise, helispektri kasutuses või väikestes vingerpussides ääretult äratuntavad. Näiteks aameni, Tamhiie, Wolfredt´iti või Izhoriani võib musakuulaja ära tunda pelgalt nende oma loomingut tundes ja nende isikliku stiilisuse sümbioos Allinna muusikaga loob omaette heliehitusi. See muidugi kehtib kõigi puhul, iga artist on siin muusikalise puudutusega avardanud Allinna, aga ka enese maailma.
Esimese lindi puhul on kastatud valdavalt laojääk C58 ja mõnesid taasskasutatud TDK, Maxell, Philips C60 helikassette, teise lindi jaoks aga taaskasuatud TDK D ja Maxell UD C90 linte. Kassetikarp on tumedapõhjaline duubelkarp, vahelehed prinditud kahepoolses värvis 160 grammisele paberile. Kassettidel on värvilised kleebised. Reliis on limiteeritud ning käsitsi nummerdatud 40-le eksemplarile ning duubelkasseti hind 7 eurot.
Monday, May 22, 2017
Izhorian – Fourth Journey
Izhorian – Fourth Journey
Trash Can Dance 2017
TCD 125 kassett
A:
1 Moonbeam
2 A Lucid Dream
3 25 Minutes Before Sunrise
4 Sunrise
5 Incarnation
6 Ambience
7 Don't Go Any Further
8 Grounding
B:
1 R135a1
2 Take Your Time
3 R135a2
4 Sleep Paralysis
5 R136a1
6 Elusive
Kestus 62 minutit ja 7 sekundit.
Kogus 30 tk
Kasseti hind on 4 eurot
Huvi korral võta ühendust Facebooki kaudu või kirjuta gtm242(ätt)gmail.com.
Aastal 2013 ilmus TCD alt Izhoriani triple-kassett "Space Trilogy", kus artisti tumemuusikaline ambient oli jagatud kassettide vahel siis nagu esimene, teine ja kolmas kosmosereis. Seetõttu ei olnud raskusi uue, aastast 2013 kuni 2017 valminud lugudega albumi nimetamisel Neljandaks reisiks. Neljas reis on aga siiski väheke erineb, sest kui esimesed kolm pakkusid tühja täheruumi külma kraapivat hingust, võõrplaneetide fauna hääli ning võõrtsivilisatsioonide mõistmatud õudu, siis on uue helikeel märgatavalt helgem. Võiks öelda, et "Fourt Journey" on kodusem, meie oma päikesesüsteemi peegeldus. Kui veelgi täpsemaks minna, siis kõlab see nagu ööpäev terraformitud Marsi pinnal, kultuuriliselt Maa tsivilisatsiooni helgema tuleviku ehitus. Aga mitte ainult, loomulikult peitub pinnase all ka midagi tumedamat, midagi arusaamatut ja õudsat. "Forth Journey" võiks seega olla nagu osa Ray Bradbury "Marsi kroonikatest", vägagi lihtne ja mõistetav Maa tsivilisatsioon, selle kolonialism, kuid samas ka varjud minevikust, marslaste endi kohalolu, nende jahe vabisemapanev puudutus. Izhoriani uue albumi materjal on laias karmimate sekkumistega kosmoseambient, kuulamise ja fantaseerimise muusika.
Meediana on kasutatud C66 loajääk läbipaistva korpusega helikassette värviprindis kleebistega ja tavalises läbipaistvas karbis. Kaaneprint on kahepoolne värviline ning 160 grammisel paberil. . Kassett on limiteeritud ning käsitsi nummerdatud 30-le eksemplarile.
Thursday, May 18, 2017
APJ - Kebura MC
APJ - Kebura
Trash Can Dance 2017
TCD 31 kassett
A: APJ "Kebura" 2013
1. kebura
2. A - S = -D
3. Sketchd
4. A - S = - D (singularity of bullshit)
5. K X logW
6. Descent
7. Kebura
8. Sad Porno
9. D + A = S
B: boonus EP Oudeis "Holy Man's Silence" 2017
1. Industrial Shaman
2. Sacrifice
3. Summoning The Spirit
4. Soul Retrieval
5. Desmion (EP kassetireliisi boonus träkk)
Kuula APJ "Kebura"!
Kuula Oudeis "Holy Man's Silence"!
Kestus 27:23 minutit + 26: 28 minutit.
Kogus 24 tk
Kasseti hind on 3 eurot
Huvi korral võta ühendust Facebooki kaudu või kirjuta gtm242(ätt)gmail.com.
Aastal 2013, kui ilmus APJ-i diskiversioon, siis oli selle kaante vahele pandud ka kasseti vahelehe layout, et kui isu, siis salvesta lindile ja lõika vaheleht välja. Ei tea, kas keegi seda tegi, aga minult on käidud APJ-i kassetiversiooni kordi küsimas. Nüüd lõpuks andsin painele järgi ning kellel huvi, saab Artjom Jurovi varajast muusikat ka lindilt nautida. 4 aastat tagasi kirjutasin APJ-i kohta sedasi: "APJ äratas minu tähelepanu läbi D + A = S träki variatsioonide, mis pakkusid just sellist tooret konarlikku masinarütmi, mida ma meeleldi olen valmis industrialiga seostama. Masinad mis stantsivad, lihvivad ja lõikavad, tehes sedasamas nii kaootiliselt, et jääb mulje justkui keegi oleks automatiseeritud masinapargi ümber programmeerinud, mängib elektriga, lülitades suvaliselt voolu sisse-välja või ekspuateerrib lapstööjõudu, kes masinate käsitlemis oskamatud ning tõenäoliselt puurivad enesel läbi pöidla ja lasevad giljotiinlõikuriga pool labakätt maha. APJ-i muusikat nimetaks kogenud kriitik darkstepiks, aga mina kaldun oma kõrvaga pigem eelistama artisti poolt korra kasutatud sõna "mecha rave", sest suured masinad siin töötavad ning hajuti sisse tulevad vokaalisämplingud loovad tunde ulmefilmist. Aga muidugi meenub ka kogu vana industrial esteetika, aeg kui veel tööstus oli tööstus ning kitarrid metalbändide kasutuses ja pehmed sündikäigud popimatel poiste edetabelilugudes. Träkid asetatud sobilikku järjekorda, et võimendada kuulamisnaudigut."
Kuna kasseti B poolele ei olnud mõtet sama lindistust veelkord asetada, siis oli artist lahkel nõus, et selle lindipinna võiks katta tema uue nime, Oudeisi, all tehtud EP "Holy Man's Silence´iga" ja üks lisalugu veel otsa. EP on kuulaja jaoks tume industriaalkõlaline ambient, tahmasudune ja õliselt nätske, aga kui need lood nüüd viielt-kuuelt minutilt paariminutilisteks kokku pressida, siis võib jõuda üsna lähedale sellele, mida APJ aastaid varem pakkus. Tegelikult olid sedalaadi kõlad ka juba APJ-i varasalves olemas, lihtsalt mina noppisin aastaid tagasi lühemad ja äkilisemad välja, sest sellel ajal ei tundunud artisti ambientsem ja tehnolikum pool nii intrigeerivana. Ometigi sinna suunas ta arenes ning iga uus, Oudeisi või Democide´i nime all nüüd juba, valminud helitöö on meistriklass omaette.
Meediana on kasutatud läbipaistva korpusega helikassette kestuses C56-C60 ning kasseti A poolel on väike ovaalne kleebis kirjaga APJ. Vaheleht on mustvalges prindis 160 grammisel oranžil värvipaberil ning karp standartne läbipaistev. Kassett on limiteeritud ning käsitsi nummerdatud 24-le eksemplarile. Tegemisyt on kasseti oranži versiooniga. Võib-olla tulevikus tuleb ka punase kaanega, punase kleebisekirja ning erineva B poole boonusega versioon.
Wednesday, May 17, 2017
Oudeis - Premonition
Oudeis - Premonition
Trash Can Dance 2017
TCD 126 kassett
A:
1 Amorphic Depths
2 Discordant Void
3 Zero Inertia
4 Cardinal Ritual
B:
1 Premonition
2 Inferior Pulse
3 Premonition (Major Scale Version)
Striimi, kuula ja osta digitaalselt!
Kestus 43 minutit ja 28 sekundit.
Kogus 24 tk
Kasseti hind on 4 eurot
Huvi korral võta ühendust Facebooki kaudu või kirjuta gtm242(ätt)gmail.com.
Oudeis annab välja tavaliselt EP-sid ja teeb seda tihti. Ideid jagub, muusika otsib väljapääsu. Premonition on üks harvadest tema täisalbum töödest ning veab suurepäraselt kogupikkuses ühtse heliteema ning artmosfäärilisusega välja, lausa ehitab tunnetuslikult uue maailma, sellise düstoopilis-ulmelise. Ma kujutan ette, et kui Tarkovski asemel oleks mõni tänapäeva kunstilise kino käekirjaga lavastaja võtnud ette Strugatskite "Väljasõit rohelisse" ekraniseerimise, siis Oudeisi "Premonition" oleks sobinud heliribaks suurepäraselt, sest siia saundimaailma on sisse kirjutatud juba Tsooni näiline tühjus ja mahajäetus, aga samas ka selle võõras kummituslik elujõud, eksistents. Oudeisis on varem olnud ja on ka edaspidi palju industrialismi, tehastööstuslikku helikeelt, kuid käesolev album on seda sama tunnetust säilitades hoopis tootmiskomplekside väline, pigem laastatud maa ja tühi kõle väli, kus iga kõrva jääv pragin, mürin või surve-biit on tontlik mälestus minevikust, aastateks välude vahele edasi-tagasi põkkima jäänud kaja. On tühjad hüljatud hooned, kus seinad värisevad veel siiani (Stalkerlikus kontekstis) võõraste külaskäigust, kus hõbevesi võbeleb lompides, kuivanud roostetooni puud kööksuvad valust ning vägistatud maapind ohkab. Premonition on album saundiga, millist pakuks tagasi kunagi täiesti tavaline olnud maapiirkond, mis on saanud saastatud meie mõistusele arusaamatu võõrtehnoloogia poolt ning mille kõiki aspekte meie oma tehnikaarengus veel aduda ei suuda, aga sellest kostuvad helivõnked tekitavad hirmu ja ohutunnet.
Meediana on kasutatud C44-C46 laojääk helikassette, millel on värviprindis kleebis. Kasseti kaaned on trükitud 200 grammisele paberile ning kujunduse loojaks on Oudeisi nime taga seisev Artjom Jurov. Kassett on limiteeritud ning käsitsi nummerdatud 24-le eksemplarile.
Tuesday, May 09, 2017
SS Robot - Õnne kõigile tasuta (Robustne versioon)
SS Robot - Õnne kõigile tasuta (Robustne versioon)
Trash Can Dance 2017
TCD 133 CDR
01 Landeswehr
02 Roheline kägu
03 Reglement A ( A nagu Anarhia)
04 President ja sõda
05 Kentuki lõvid
06 Heinamaa
07 Ära löö las
08 Definitsioon
09 Legitiim
10 Patune Mari
Kestus 25 minutit ja 23 sekundit.
Kogus 47 tk
Kasseti hind on 3 eurot
Huvi korral küsi bändilt, võta ühendust Facebooki kaudu või kirjuta gtm242(ätt)gmail.com.
9. mai pidi olema see pidulik päev, mil ilmub SS Roboti album, kui paari EP-d mitte silmas pidada, siis suisa esimene album. Kuigi tahaks mõelda, et saatusesõrm segas vahele või sfäärolendid panid käe ette, siis ometigi on see ainuüksi minu enese süü, et täisväärtusliku albumi sünniga venib veel nädalaid ja see, mida hetkel presenteerin on plaadi väärakana sündinud kaksikvend, aia taha läinud esimene vasikas. Minu oma rumalusest ja hoolimatusest juhtus sedasi, et kui kõik muu kenasti valmis, vahelehed kujundatud ja trükikojast tulnud, CD-karbid kenasti läikima hõõrutud ning bändiga promovõimalused läbi arutatud, siis ometigi suutsin ma duplikeerimisse viia valed failid ja seetõttu kõlab plaadil küll SS Robot, aga mitte sellises helis, nagu ta olema pidi. Paari aastaga on mu desktopile tekkinud mitmeid SS Robot märkega foldereid ja juhtus sedasi, et oskasin pimeloomana noppida lood välja valest kohast, kus kõigest demod, toored stuudiolõiked ning viimistlemata algfailid ning kõrvalfolderis ootamas olevad 10 lõppfaili jäid kahjuks puutumata. Selleks ajaks kui pea selgeks lõi, aru koju tagasi saabus, oli kopeeringus käinud juba 47 valedest helifailidest kokku pandud koopiat ning uute tegemiseks enam aega ei jagunud. Olen puupea, olen saamatu, olen mees kes pakub mahlase punase ladvaõuna asemel veel valmimata rohelisi ubinaid, aga siiski pakun. Raputasin tuhke pähe ja kahetsesin ning bänd andestas mulle mu rahmeldamise. Üheskoos otsustasime jätta mõned valediskid enestele mälestuseks, kuid mõned pakkuda ka plaadi omahinnaga neile fännidele ja plaadikogujatele, kes hoolivad rariteetidest, kelle jaoks väikeses tiraažis tehtud praak on huvitav kollektsioonilisa. Kui ilmub albumi õige versioon, siis räägin pikemalt plaadil olevast vägevast mussist, nutikatest arranžeeringutest ja Kolba tekstikirjutamise ehedusest, millest loomulikult saab aimu kuulates ka albumi tooret lõiget, kuid nüüd ütlen vaid ära, et SS Robot on hetkel eesti pungis otsekohesuselt number üks ning sellelt positsioonilt raskesti tõugatav. Albumi materjal on suurepärane. SS Robot on äkkiliselt äigavalt äge.
Albumi toores versioon on tiražeeritud 47-le eksempolarile, millest kolme eurose hinnaga tuleb müüki heal juhul kolm tosinat diski. Versiooni kaanepilt erineb hiljem ilmuvast õige versiooni omast, olles justkui hilisema reliisi vahelehe kohitsetud versioon. Samuti saab hilisem diskiprint teistlaadse ilme, et kahte plaati kõrvutades neid ka eristada oleks võimalik. Disk on tavalises musta tray-põhjaga CD karbis, diskil ühetooniline tinditrükk ning vahelehed kahepoolses värvitrükis 160 grammisel paberil. Tooreheli sisaldava plaadi hind on 3 eurot. Küsige minu või bändi käest. Bändil on diske isegi rohkem pakkuda. Fännid ja kollektsionäärid, nüüd on teie võimalus!
Trash Can Dance 2017
TCD 133 CDR
01 Landeswehr
02 Roheline kägu
03 Reglement A ( A nagu Anarhia)
04 President ja sõda
05 Kentuki lõvid
06 Heinamaa
07 Ära löö las
08 Definitsioon
09 Legitiim
10 Patune Mari
Kestus 25 minutit ja 23 sekundit.
Kogus 47 tk
Kasseti hind on 3 eurot
Huvi korral küsi bändilt, võta ühendust Facebooki kaudu või kirjuta gtm242(ätt)gmail.com.
9. mai pidi olema see pidulik päev, mil ilmub SS Roboti album, kui paari EP-d mitte silmas pidada, siis suisa esimene album. Kuigi tahaks mõelda, et saatusesõrm segas vahele või sfäärolendid panid käe ette, siis ometigi on see ainuüksi minu enese süü, et täisväärtusliku albumi sünniga venib veel nädalaid ja see, mida hetkel presenteerin on plaadi väärakana sündinud kaksikvend, aia taha läinud esimene vasikas. Minu oma rumalusest ja hoolimatusest juhtus sedasi, et kui kõik muu kenasti valmis, vahelehed kujundatud ja trükikojast tulnud, CD-karbid kenasti läikima hõõrutud ning bändiga promovõimalused läbi arutatud, siis ometigi suutsin ma duplikeerimisse viia valed failid ja seetõttu kõlab plaadil küll SS Robot, aga mitte sellises helis, nagu ta olema pidi. Paari aastaga on mu desktopile tekkinud mitmeid SS Robot märkega foldereid ja juhtus sedasi, et oskasin pimeloomana noppida lood välja valest kohast, kus kõigest demod, toored stuudiolõiked ning viimistlemata algfailid ning kõrvalfolderis ootamas olevad 10 lõppfaili jäid kahjuks puutumata. Selleks ajaks kui pea selgeks lõi, aru koju tagasi saabus, oli kopeeringus käinud juba 47 valedest helifailidest kokku pandud koopiat ning uute tegemiseks enam aega ei jagunud. Olen puupea, olen saamatu, olen mees kes pakub mahlase punase ladvaõuna asemel veel valmimata rohelisi ubinaid, aga siiski pakun. Raputasin tuhke pähe ja kahetsesin ning bänd andestas mulle mu rahmeldamise. Üheskoos otsustasime jätta mõned valediskid enestele mälestuseks, kuid mõned pakkuda ka plaadi omahinnaga neile fännidele ja plaadikogujatele, kes hoolivad rariteetidest, kelle jaoks väikeses tiraažis tehtud praak on huvitav kollektsioonilisa. Kui ilmub albumi õige versioon, siis räägin pikemalt plaadil olevast vägevast mussist, nutikatest arranžeeringutest ja Kolba tekstikirjutamise ehedusest, millest loomulikult saab aimu kuulates ka albumi tooret lõiget, kuid nüüd ütlen vaid ära, et SS Robot on hetkel eesti pungis otsekohesuselt number üks ning sellelt positsioonilt raskesti tõugatav. Albumi materjal on suurepärane. SS Robot on äkkiliselt äigavalt äge.
Albumi toores versioon on tiražeeritud 47-le eksempolarile, millest kolme eurose hinnaga tuleb müüki heal juhul kolm tosinat diski. Versiooni kaanepilt erineb hiljem ilmuvast õige versiooni omast, olles justkui hilisema reliisi vahelehe kohitsetud versioon. Samuti saab hilisem diskiprint teistlaadse ilme, et kahte plaati kõrvutades neid ka eristada oleks võimalik. Disk on tavalises musta tray-põhjaga CD karbis, diskil ühetooniline tinditrükk ning vahelehed kahepoolses värvitrükis 160 grammisel paberil. Tooreheli sisaldava plaadi hind on 3 eurot. Küsige minu või bändi käest. Bändil on diske isegi rohkem pakkuda. Fännid ja kollektsionäärid, nüüd on teie võimalus!