Wednesday, November 16, 2016
West Coast Swingaz - Brendas Groove EP
West Coast Swingaz - Brendas Groove EP
Trash Can Dance 2016
TCD 114 kassett
A:
Took Mah Luv
Acid Woop
B:
Scratch Fever
Brenda's Groove
Kuula Took Mah Luv lugu!
Kestus 14 minutit ja 1 sekundit
Kogus 30 tk.
Kasseti hind on 3 eurot, ostes koos "Joe Cool" EP-ga on mõlemad kokku 5 eurot.
Huvi korral võta ühendust Facebooki kaudu või kirjuta gtm242(ätt)gmail.com.
West Coast Swingaz´i teine EP, mis ilmus kõrvuti ghetto house EP-ga "Joe Cool", on tänu naisvokaali sämplingutele pehmem, isegi jazzilikum, kuid artist Tanel Matsalu ei ole ka siinsete träkkide puhul taganenud oma heli läbilõikavusest, selle taotluslikku nurgelisusest ning säilinud ka kübeke liivapaberilikust karedusest. Ta ise on öelnud, et house muusika tähtsaim element on gruuv ning see peab olema üles ehitatud kaasakiskuvale lühikesele korduvale meloodiale, mis lukustab sinu tähelepanu terve träkki jooksul. Välja on roogitud kõik ebaoluline, jättes vaid tugeva kõmatava bassi, sämplitud vokaalid ning meloodiakatked, korrates neid üha taas ja taas. Lihtsuses on ilu, lihtsuses paneb tantsuma, liigutab keha.
Meediana on kasutatud C14 Computape läbipaistva korpusega helikassette, millel on värviprindid kassetikleebis, B poolel variatsioonis kuus. Vaheleht on prinditud ühepoolses värvitrükis 200 grammisele paberile ning karbiks on läbipaistev TDK või Maxelli semi-slim. Kujunduses on nahaalselt kasutatud Camilo José Vergarase idaranniku ghettodes tehtud fotosid. Kassett on limiteeritud ning käsitsi nummerdatud 30-le eksemplarile ning tuleb käsikäes "Joe Cool" EP kassetiga.
West Coast Swingaz - Joe Cool EP
West Coast Swingaz - Joe Cool EP
Trash Can Dance 2016
TCD 115 kassett
A:
Get Tha Funk
Funk-A-Pella
B:
Telephone Crash
Joe Cool
Kuula Get Tha Funk träkki!
Kestus 14 minutit ja 2 sekundit
Kogus 30 tk.
Kasseti hind on 3 eurot, ostes koos "Brendas Groove" EP-ga on mõlemad kokku 5 eurot.
Huvi korral võta ühendust Facebooki kaudu või kirjuta gtm242(ätt)gmail.com.
Ma ei ole kunagi house muusika (ja ma räägin praegu USA idaranniku biitidest) austaja olnud, sest house on minu jaoks alati liiga vedel, liiga pehme ja selgrootu olnud. Kaheksakümnendate keskpaigas kõlanud vihased löögid jäid üsna ruttu soulmussist tulnud mammade hõikleva kaeblemise alla, minimalistlik robotlik tehnoloogia asendus diskoliku glamuuriga ja euroopa tantsumussi ärritavuse taotlus keerati vastupidiseks, püüdes kogu tantsusaali magusa suhkrusiirupiga rahustada. West Coast Swingaz´i ghetto house, nagu artist seda lahterdab, on aga värskena mõjuv, sest tema saundide biitide lihtsus ja rabedus on teravad, on kriipivad ja kraapivad, on torkavad ning valu tegevad. Ei mingid malbet sekretärineiude house uinutamist, vaid vaese näljase mehe rütmilöögid, mis peksavad vastu kuulaja keha ning tungivad südameni. Partafraseerides artisti Tanel Matsalu ennast, on tema taotlus tuua kuulani house muusika, mis on vali ja lärmakas, loodud minimaalse hulga tehnikaga ja sisaldab muusikas vaid kõige olulisemat, ehk rütmi, biiti ning gruuvi.
Meediana on kasutatud C14 Computape läbipaistva korpusega helikassette, millel on värviprindid kassetikleebis, B poolel variatsioonis kuus. Vaheleht on prinditud ühepoolses värvitrükis 200 grammisele paberile ning karbiks on läbipaistev TDK või Maxelli semi-slim. Kujunduses on nahaalselt kasutatud Camilo José Vergarase idaranniku ghettodes tehtud fotosid. Kassett on limiteeritud ning käsitsi nummerdatud 30-le eksemplarile ning tuleb käsikäes "Brendas Groove" EP kassetiga.
Friday, November 11, 2016
Trent Hawkins - 3
Trent Hawkins - 3
Trash Can Dance 2016
TCD 119 kassett
A:
Intro Of Loving Grace 08:24
Gro-Bel The City 09:36
A Universe Of Atoms 11:28
B:
Dotar Sojat 11:06
An Atom In The Universe 08:08
Wainamoinen's Departure 10:16
Kuula, lae digiversioon alla!
Kestus 59 minutit ja 2 sekundit
Kogus 36 tk.
Kasseti hind on 4 eurot.
Huvi korral võta ühendust Facebooki kaudu või kirjuta gtm242(ätt)gmail.com.
Trent Hawkins on hipiambient. Trent Hawkins on retroambient. Trent Hawkins on oma muusikaga pärit justkui sealt seitsmekümnendate lõpust, kaheksakümnendate algusest, kui klahvkamehed ei jaksanud enam kuulata vokalisti ja kitarristi vaidlusi teemadel, et kes siin progegrupis kõige geniaalsem mees on ning hakkasid vaikselt kodus salvestama muusikat, mis neile endile hoopis huvitavam tundus. Kui ülejäänud bänd tuhlas raha narkootikumide, naiste ja alkoholi peale, siis sündimehed täiendasid oma tehnikaparki, soetasid veidraid helisid genereerivaid elaktroonikaaparaate ja hõõrusid salaja plaadifirmadega suhted soojaks. Ma ei tõmba siin üldsegi paralleeli Trent Hawkins´i nime taha peituva Karl Potisepa osalusega ühe Tartu kultusbändi tegevuses, vaid lihtsalt tema muusika olemusest peegeldab aastate taguste sündipioneeride esmakompositsioonide kaja, elektriliste ambientsete oopuste vaibi ning sellega seoses ka minevikuhetkede pilti üldisemalt. Trent Hawkins on sündiga hipi just selles mõttes, et tema ambient on ajast mil e-tableti küllane tantsumuss ei vajanud chill-out laineid peo pidurdamiseks, meeleolu maha rahustamiseks, ega kasutanud ambenti tumedate, isegi BM skenes satanistlike, ideede platvormina, vaid arvasid tõsimeeli, et päikesetõusul on rõõmsameelne helitaust, planeedid trillerdavad taevalaotuses ning iga astroloogiline tähemärk kindlasti vajab omas helekirevas toonis positiivsust peegeldavat elektrilist saundi. Trent Hawkins on oma heliteekondadega ja sündipaitustega naiivset optimismi täis lillelaps ning seda ilumeelt ja heatuju meeleolu annab edasi ka kuulajale.
Meediana on kasutatud C59 laojääk läbipaistva korpusega helikassette, millel värviline kleebis. Karp on retro fiilingu toonitamiseks vanakooli musta tagapõhjaga ning vaheleht ühepoolses värviprindis 200 grammisel paberil. Kasseti kleebise ja vahelehe kujunduse autoriks on artist ise. Kassett on limiteeritud ning käsitsi nummerdatud 36-le eksemplarile.
Tuesday, November 08, 2016
Trachea - Trachea
Trachea - Trachea
Trash Can dance 2016
TCD 117 kassett
A:
Intro
Mental Unstability
Badlands
Swamp Of Sorrow
B:
Hateburg
Suits
Outro
+ kasseti boonusträkk:
Mental Unstability (demo)
Kuula, osta digina!
Kestus 43 minutit ja 56 sekundit
Kogus 36 tk.
Kasseti hind on 4 eurot.
Huvi korral võta ühendust Facebooki kaudu või kirjuta gtm242(ätt)gmail.com.
Trachea jäi mulle paar aastat tagasi kõrva, kui nad avaldasid oma Mental Unstability demoversiooni, kus olid taustaks ammuvad lehmad, veidrad ebahääled, mürisemine-mörisemine ning brutaalne riffimine, ehk kõik märgid viitamas friigilikule undergroundmetalile. Friigilikust on Trachea omanimelises debüüdis kahjuks vähemaks jäänud, kuid undergroundis ollakse tugevalt see ja see underground on muusikalises/konteptuaalses mõttes isegi sõna-sõnalt võetav, sest Jõhvi bändina kisub mehi traditsiooniliselt maapinna alla, sügavatesse kaevanduskäikudesse. Nende sludge/doom on justkui kaevandusmasinate müra peegeldus, riffid murravad ja puurivad maapinnast, trümmid hakseldavad klibu ja sämplid kajatavad käikudest kostuvat tööstusmüra, sekka raadiosaatja klappidest kostuvaid inseneride õpetussõnu. Töö on raske, muusika on raske. Maakoor surub pea kohal, saundid painavad. Trachea on kahemehebänd, mis toob Ida-Virumaa maa alust ängi karmi metali kujul maa peale ning tutvustab seda linnavurledele kõige mustemal määrdunumal moel.
Meediana on kasutatud laojääk läbipaistva või valge korpusega C 46 helikassette, millel värviprindis kleebis mõlemal küljel. Kleebise variatsioon on 12 korda. Vaheleht on kahepoolse värviprindiga postkaart tüüpi ning 250 grammisel poolkartongil. Kassetikarp on standartne läbipaistev. Kassett on limiteeritud ning käsitsi nummerdatud 36-le eksemplarile.Kasseti puhul on träklist, võrreldes diski ja digiversiooniga, ümberpaiutatud ning lisatud plaadilt puuduv lisalugu.
Thursday, November 03, 2016
Rainer Jancis – Hibernatus
Rainer Jancis – Hibernatus
Trash Can Dance 2016
TCD122 kassett
A:
Leegiheitja
Iiri laks
Pilet Kuule
Illusioon
Vabane endast
B:
Kiirtee
Nähtamatu
Alasti tänaval
Zombie
Hibernatus
Nats orav, veits karu
Kuula albumi avalugu!
Kestus 39 minutit
Kogus 50 tk.
Kasseti hind on 10 eurot.
Huvi korral võta ühendust Facebooki kaudu või kirjuta gtm242(ätt)gmail.com.
Kitarrimängumeistri Rainer Jancise uus sooloalbum on parim tema loomingust, sest kuigi häid muusikapalasid on artist loonud kogu oma eluea jooksul, on siinse plaadi stiilide ja lähenemiste apluaa senisest laiem, moodustades aga ometi tugeva albumiterviku. On kaks põhijoont, mis üksteist väisavad ja täiendavad ning nendeks on vast läbivamaks rock ning väheke toon õrnemalt kumav popmuusika. Piir siin vahel ei ole aga üldsegi esile kerkiv, sest Raineri käredamad palad on popilikult kaasahaaravad ning hillitsetud poplugudest võib kõigist leida jõulisemat kitarri või eksperimentaalse elektroonika pärusmaalt pärid helisid. Rainer on loonud plaaditäie lugusid, mis oma rocki ja popilikus haaravuses meeldivad kindlasti tavakuulajale, aga samas peitnud sinna sisse hulgaliselt eksperimentaal ja ääremüüsika elemente nii, et kogu materjal on nauditav ka peavoolule sügavamat alternatiivi otsivate seas. Poplugu on üles ehitatud proge võtmes, rock veatakse friigiliku outsider metalini, kusagil träki põhjas ragiseb heliseva kitarri all industriaal või doomise riffi vastukajaks on pandud mehhiko matusemuusikat puhuv vask, unustamata samas aga kuulajale, kindlasti Mait Vaigu kirjutatud tekstide toel, pakkumast ka väheke minevukukaja Metro Luminali nostalgilisuse moel. Kohati on mulje justkui oleks salvestamise ajal stuudios ringi põrkunud mitmed moondunud helid, negatiivkajad, mürasahinad, pahupiditoonid ja libanoodid, millest mõned ka salakavalalt ülbelt salvestisse pugesid, kuid Raineri vilumust lõpptulemuse viimistlejana teades, on mõistetav, et iga ebaheli on taotluslikult lisatud, täppis paika pandud ning oma otstarvet omav. Minu jaoks teeb albumi suurepäraseks Raineri vokaal. Rainer laulab julgemalt, jõulisemalt ja avatumalt, kusjuures oma laulmismaneeri nii träkkide kaupa, kui ka loo siseselt muutes. Ühte otsa võiks tinglikult panna väsinud bluusimehe mörina ja teisele küljele sõpradega omemehelikult kavala kergusega naljatleva noormehe hääle, aga humoorikus hääles ei muutu kunagi jantlikuseks, ega tõsidus vokaalis mineta keel-põses ironiseerimist. Kui plaadi esimene träkk hakkab oma korduses, "kus on mu leegiheitja, lööks korra majja!", koheselt peas kummitama, siis tegelikkuses omab iga vokaaliga lugu konksu, mis sõnad või laused su pähe ringlema jätavad. "Hibernatus" on tavalisest laiema saundipaletiga riukalik rocki ja popialbum, mille kogu avalike ja peidetud helide avastamiseks tuleb seda kordi kuulata, sest kõrvaklapid võivad pakkuda peenemat maailma, kui põrandakõlarid ning ferro-lindilt kõlavad lood erinevalt kui digist või diskilt.
Meediana on kasutatud musta värvi korpusega C40 helikassette millel A poolel mustvalge ning B poolel värvikleebis variatsioonis 6. Vaheleht on kahepoolses värviprindis 120 grammisel paberil ning kassetikarbiks standartne läbipaistev. Kassett on tiražeeritud viiekümnes eksemplaris ning käsitsi nummerdatud. Viiekümnest kassetist on 30 puhul Hibernatus instrumentaalina ning 20-l kassetil leiab nimiloo vokaalversiooni. Kassetti küsige Rainer Janciselt või ka minu käest.
Tuesday, November 01, 2016
Darkside - Spacestation MC
Darkside - Spacestation MC
Trash Can Dance 2016
TCD67 kassett
1. Rock It 4:23
2. Spacestation 3:59
3. Breakdance Party 5:15
4. Sick In The Bus 3:05
5. Asteroid 5:26
Kasseti boonuslood:
6. Electronic Lifeform 5:06
7. Spacestation (Alien Mix) 5:32
8. Asteroid (Party Mix) 5:23
Kestus 38 minutit
Kogus 30 tk.
Kasseti hind on 3 eurot.
Huvi korral võta ühendust Facebooki kaudu või kirjuta gtm242(ätt)gmail.com.
Darkside nüüdsest samuti kassetiversioonis ja lisalugudega. Kunagi kirjutasin diskil ilmunud EP kohta: "Darkside´i viie looga EPon minu kõrvade jaoks alati olnud muusika kus segunevad kõik arcade-halli helid - mänguautomaatidest kostuvad piiksud ning 8-bit meloodiad, saali kõlaritest purskuv kaheksakümnendate popmuusika, videomängurite walkman´ites lindilt tuleb nerdide hingi puudutav süntesaatoriklassika ja laes asuvast televiisorist lõputult käiatavad VHS-id ulmeliste B-filmidega. Keegi mängusaali nurgas demonstreerib sõpradele oma räppimise oskusi, keegi tutvustab uut tarka Casio taskukalkulaatorit ning helilisele paablile annab oma tooni isegi lauanurgale unustatud plakkpurk Pepsit. Artist ise, kes näiteks juba lasteaias proovis mudilastega "organiseerida" techno-rave´i ja varateismelisena unistas analoogsüntesaatoritest, on oma inspiratsiooni ammutanud küll rohkem üheksakümnendate teises pooles populaarsust nautinud elektrofunki uuest lainest, kuid minu jaoks jäävad need raudvaral loodud elektrolood alati kaheksakümnendate peegelduseks, imeilusaks nostalgiaks." Kassetil on peale EP lugude veel kolm lisaträkki - uus pala "Electronic Lifeform", uus mix träkist "Spacestation" ning uus mix Asteroidist.
Meediaks laojääk taaskasutatud C76-C78 läbipaistva korpusega kassetid, millel värviprindis kleebis. Vaheleht kahepoolse värviprindiga 120 grammisel paberil ning kassetikarbiks TDK läbipaistev semi-slim. Sama salvestis kasseti mõlemal küljel. Kassett on tiražeeritud 30-s eksemplaris ning käsitsi nummerdatud.