Wednesday, July 15, 2015
Ranon - Africa Edits
Ranon - Africa Edits
Trash Can Dance 2015
TCD84 kassett
1. Dayo 03:09
2. Dance 04:24
3. Moonlight 03:06
4. To My Life 03:02
5. Healin 04:27
6. Coconuts 03:58
Kuula või lae alla!
Tiraaž 30
Kestus umbes 22 min. 21 sek.
Hind 3 eurot
Huvi korral võta ühendust Facebooki kaudu või kirjuta gtm242(ätt)hot.ee.
Ranon´i "Africa Edits" ilmus 2013 lõpus netireliisina ning äratas koheselt mu tähelepanu. Mõned kuud varem ilmunud Benga Benga nautis juba muusikasõprade rahulolu ning heakskiitu, ma ise kaasa arvatud ning sama valemiga muusikat tegev Ranon oli seetõttu justkui boonust andev, väheke teistlaadi käekirjaga, kuid samasugust päikesemaa rõõmu pakkuv. Kui ma nüüd õigesti mõistsin, aga ma tihti taipan ju kõike valesti, siis oli artist kasutanud vanu, isegi etiketid kaotanud, aafrika seitsmetolliseid põhjadena, kus noppis välja biite ning sämpleid, ehitades neis üles uusi träkke, komponeerides krabisevatelt vinüülidelt päästetud helisid omaloomega. Lõi päikese, mere, silmapiiri taha lõppevad liivarannad ja kookosnapsud, aga ka ööhämaruses plekist kokku löödud peohallid, mille sees tantsib rahvas populaarsete hittide järgi, samas kui väljas müüakse karastusjooke, suitsetatase õllepudeli taga ning põristatakse lagunema kippuvaid motorollereid. See on aafrika disko, aga samas tabab mu kõrv sealt ka kariibi mõjutusi, ookeanitaga loodud rütme. "Africa Edits" on lihtne ja helge, kohati helis lausa minimalistlikult õhuline, aga külluslikult emotsionaalset õrnust ja tujutõstmist pakkuv. Ranon on armas suvekuulutaja.
Poolteist aastat tagasi jäi kasseti välja andmine soiku, kuna nõudsin artistilt lisalugu või pooleliolevat demostaadiumis rütmi ja lõpuks tulemata need lisalood jäidki, aga nüüd kui meiegi ilm näitab lõpuks suvekuumade algust, on helikandja lõpuks algupärasel kujul siiski olemas ning valmis kuulajaid päikesehelidega tantsutama. Meediana on kasutatud Lara läbipaistmatu korpusega mustadele ja valgetele C46-C52 helikassette, mille mõlemal küljel on sama salvestus. Vaheleht on prinditud 350 grammisele kartongile ning tegu on slipcase pakendiga. Tiraaž on limiteeritud kolmekümnele eksemplarile.
Tuesday, July 07, 2015
Soar - Soar
Soar - Soar
Trash Can Dance 2015
TCD81 kassett
A1 Tired 7:09
A2 Ecclesiastes 1.2-5 7:55
A3 Island 6:36
B1 I Don't Know Who They Are, 'Cause They Always Appear Whom I Want Them To Be 10:02
B2 Lullaby 12:36
Tiraaž 42
Kestus umbes 44 min. 29 sek.
Hind 3 eurot
Huvi korral võta ühendust Facebooki kaudu või kirjuta gtm242(ätt)hot.ee.
Kaks aastat tagasi esitasin Rada7 foorumis ansambli Soar teemas küsimuse, et mis sellest bändis saanud on? 2011. aastal, tegeledes kogumiku "Sügis" välja andmisega, saatsid nad mulle pala "Ecclesiastes 1.2-5" ning see sobis plaadile suurepäraselt, aga siis edasi valitses pikalt vaikus, ei ühtegi konsat ega muusikaklippi. Paar nädalat peale foorumis küsimuse esitamist kirjutasinn neile ning tegin ettepaneku 3 netis leiduvat träkki kassetile panna. Vastuses oli bänd ideest huvitatud ning lubasid paari kuu jooksul lõpuni viimistleda ka kaks lugu, mille puhul aastaid varem said vaid bass ja trummid linti mängitud, samuti käia kriitilise pilguga üle ka varasem materjal ja vajadusel sedagi poleerida. Läks aga rohkem kui aasta enne kui mu dropbox´i tuluke vilkuma hakkas, andes teada helifailide saabumisest. Ja nüüd mõned kuud hiljem on kassett valmis. Tegu on ühe osaga ajaloost mida võiks tinglikult kastitada eesti esimese põlvkonna stoner-rock´i alla, sest oli ju Soar samast generatsioonist (alustas 2004) kõigi teiste Rohelise Planeedi bändidega (Smõuk, Tolmunud Mesipuu...) mis valdavalt just Tartust esile kerkisid. Osake kohalikust riffiroki skenest, kuid piisavalt erinev, et omal kujul meelde jääda. Soar oli postrockilikult kaeblikum, tema doom oli õhulisem ja kogu kokkumäng meenutas pigem vaibis vaikselt edasi loksuvat jämmi kui gaas põhjas riffikiskumist traditasioonilisemas rockiraamistikus, samas kui vokaal langes neil tihti põhjamuda BM mögisemiseni. Soari puhul oli midagi justkui viltu, ega sobinud kokku ning nüüd kuulates tundubki just see lahedana. See väike õrn autsaider puudutus, see nende "justkui mitte päris" valem. Kasseti jaoks tehtud salvestisele on ühe kihina veel peale laotatud helilõigud Fritz Langi filmist "M" ja see on omakorda päris hästi välja kukkunud idee oma muusika raamistamiseks, eri aegadel loodud palade ühtlustamiseks ja tarviklikuna märgistamiseks.
Meediana on kasutatud läbipaistvaid ja valge korpusega C46 taaskasutatud helikassette millel värviprindis kleebis - A poolel kiri Soar ning B poolel mõlema külje träklist. Karbid beežikas-pruunika toonitusega. Kasseti vahelehed kahepoolse värviprindiga 120 grammisel paberil ning kujunduses olevate purukskukkunud lennukite idee ja püilditöötluse autoriks on Aleksander Sprohgis. Praeguseks on Soari kassetil kaasa löövad muusikud aktiivsed bändides nagu Mang Ont, Superliustik ning Fhtagn.
Monday, July 06, 2015
Aamen – Diskoveri / CD
Aamen – Diskoveri / CD
Trash Can Dance 2015
TCD74 2 x kassett
A - album "Diskoveri"
01. Kits Skit
02. Skitless
03. Nitrointro
04. KukkusUjusHukkusUppus
05. Sõge pliiac
06. Disturbeatless
07. Die Now Live Later
08. Pisibehmed aknad
09. Eevo on knockoo!
10. Kal'n'Bass
11. Rave Maria
12. Riffi Kalju
13. Blvck Metal & Pink Plastick
14. Valuta Valuuta
15. Promised Never Promise
16. 404 (245 mix)
17. Golden Prison
18. Nettroon Carwork
19. Vibratsionaalne
20. Truefake
21. Nu Funq
22. Altmetsa teelt
23. Ull pliiac (MySpaceEdit) (bonus track)
24. Vana Linn (bonus track)
B
01. We'll Done!
02. In Dust
03. Trough Genres
04. SeeUnustatudRahuMaailm
05. Misantscopic
06. Good-morning-party
07. Unenäost-näkku
08. Kolmtorm
09. dool-loop (bonus track)
10. Hobgoblinkammaja (bonus track)
11. Nõia majas (bonus track)
12. Number 10 (bonus track)
C album "CD"
01. Lyh (Lüh.)
02. The Blastbeatles
03. Skit It
04. 1996
05. Psasmpsalm
06. Holy Melanc
07. Aamen Riddim
08. Distress Disco
09. Headheal
10. Pagantron
11. Lazy Lazers
12. Melonholyck
13. Pasunid
14. Teethwheel 32 (Pete Incoml mix)
15. Karjus varjus
16. Be at Beat
D
01. Hazardwizard
02. Endo(r)morphine
03. Chachachaos
04. Aamengaard
05. 10072012
Tiraaž 24
Kestus umbes 200 min.
Hind 5 eurot
Huvi korral võta ühendust Facebooki kaudu või kirjuta gtm242(ätt)hot.ee.
Ajasime kord Aameniga Plaaditurul juttu ning ligi astus klient, kes hakkas uurima Aameni plaati ning küsima, et mislaadi muusikaga tegu? Aamenil oli vist üsna lõbus kuulata, et kuis tema muusikat tutvustatakse ning püütakse kiidusõnadega müüa, see ju justkui kiirarvustus reaalajas. No eks ma seal midagi pobisesin ja kõgisesin, aga ega seda aamenit hästi seletada ei saa. Seda peab ikka kuulama. Aamen lihtsalt on nii mitme näoga, et väga raske on haarata siit või sealt mõnda pala ning siis selle järgi kohu artisti loomingut seletada. See on nagu keedaksid suppi nä'dal aega, lisades iga päev sinna uusi maitseaineid ning toiduaineid ning siis ulbitsed lusikaga lõpuks ühe oliivi või vorstitüki välja, maitsed ning väidad, et just sellise maitsega see supp on. Ei Ei! Aameni supi puhul pead ikka paar tugevat kulbitäit sisse ahmima, lisa küsima, taldriku puhtaks lakkuma ning alles siis saad sõna võtta. Käesoleval kassetikogumikul on 2 Aameni esimest albumit ja pool tosinat lisalugu ning need meediakandjad läbi kuulates võib alles tekkida mulje, et ma nüüd juba umbes oskan sõrme peale panna, et mida see Aamen enesest kujutab. Aga muidugi ei piisa pelgalt muusikast, vaid kuulaja peab veel lisaks omama arusaamu absurdsest mustast huumorist.
Meediana on valdavalt taaskasutatud C100 Basf´i lindid, aga sekka ka paar sama kestusega TDK-d. Kassetidel on värviprindis kleebised variatsioon 12 nin need on asetatud duubelkarpi. Kasseti vaheleht on prinditud 250 grammisele paberile ning kujunduse on loonud autor ise. Täpsustava märkusena olgu lisatud, et salvestis on minuti kohta sekund kiirem kui CD puhul.
Thursday, July 02, 2015
Kaarel Mihk - Põletamisel
Kaarel Mihk - Põletamisel
Trash Can Dance 2015
TCD79 kassett
01. Jaa? Tere! 0:57
02. Jälle Väljas 1:58
03. Ennak 2:59
04. Valss 3:28
05. Ohus II 3:52
06. Eesriie 3:54
07. And I Know I'd Be A Fool To Stay Here 4:30
08. Häälestamine 0:52
09. Pidu 5:20
10. Viimased Ettevalmistused 4:45
11. Kuulekalt 2:44
12. Põletamisel 7:34
Kuula albumit või osta digitaalselt!
Tiraaž 36
Kestus 43 minutit 22 sekundit
Hind 3 eurot
Huvi korral võta ühendust Facebooki kaudu või kirjuta gtm242(ätt)hot.ee.
Vahepeal jõudis Kaarel Mihk Ukraine leibeli Vibrio Cholerae Records´i alt kassetil välja anda kolm albumit - "I-VIII", "Monokroomne meel" ning "Kolm tantsu". Kuulasin neid artisti bandcampi lehelt juba enne avaldamist, kuid alles hiljem kassetti makis mängitades jõudsid nendele plaatidele sattunud lahedad momendid minuni. Head albumid, aga ma kuulen siiani seal üksikuid ägedaid kohti, saamata samas tajutavat tervikpilti. "Põletamisel" materjaliga tutvust tehes aga nõksatas koheselt nii, et film hakkas silme ees jooksma paralleelselt muusikaga. Artisti poolt kokku pandud träklisti ei olnud vaja muuta rohkem kui soovitada välja jätta üks minutiline pala ja kõik ülejäänu töötas suurepäraselt. Ah et milline visualiseerunud pilt mul siis silme ees jooksma hakkas? Kuva külluslikkusest tekkinud ükskõiksusest, loomingulisuse hääbumisest, sellega leppimisest ning uute suundade otsimisest. "Põletamisel" tutvustas mulle hiilgeajad seljataha jätnud rockstaari üksilduses ning isolatsioonis veedetud päeva. Ärkamine metsasügavuisse järve äärde ehitatud kena suvemaja teisel korrusel asuvas pehmes laias voodis, laiska hommikust telekavahtimist kanalite klõpsutamisega, püüdlusi keskpäeval natuke pilli näppida, et ehk õnnestub veel muusa tagasi meelitada, kuid siis lahkumine kitarri juurest, et minna paari drinki tegema. Igatsust, et mõni sõber võiks kutsumata külla sõita, samas kui telefoni võtta ning kedagi kutsuda ei viitsi ja ega õieti lõpuks tahagi. Veel paar drinki tühjas elutoas justkui peol kus külalisi ei ole. Hulkumine järve ääres ning maja taga võpsikus, et siis pähe valgust heitnud idee all minna garaaži ning asuda ehitama kätte sattunud vanarauast massiivst metallagregaati. Ma ei tea mida ehitati ja kas see öösel valmis sai, aga muusikat kuulates oli selge, et tarretavasse igavusse oli ilmunud lõpuks üks mõte, mille kallal töötamine tundus "peategelase" jaoks põnev ning hinge kosutav? Sellised kuvandid tõi "Põletamisel" minule, aga nagu müramuusika puhul ikka on, et igaüks võib leida sellest hoopis oma pildid ja lood.
Meediana on kasutatud nii läbipaistvaid kui musta ja valge korpusega C88 ja C90 helikassette, mille mõlemal küljel on sama salvestis. Kassettidel on värviline kleebis variatsioonis 12 nii, et ükski kassett ei ole tänu kleebistele identne. Kassetiümbris on trükitud värviprindiga 350 grammisele kartongile ning tegemist on slipcase´iga. Kasseti kaanel on Kaarel Mihu õlimaal.