Thursday, October 23, 2014
The Grey Calamity - The Grey Calamity
The Grey Calamity - The Grey Calamity
Trash Can Dance 2014
TCD51 kassett + CDR
A:
1. Turm Katharsis
2. Wordmagic
3. Autumn Song
4. Wooden Crosses
5. By The Rivers Of Toonela
B:
1. Iconoclastic Valley
2. Sinister Sunset
3. Der Nebel Der Wogt
4. Pains Impression On Hate
5. Eternal Blind Fear
Disc:
1. Iconoclastic Valley
2. Sinister Sunset
3. Pains Impression On Hate
4. Only For The Night
5. Conjuration
Tiraaž kassetil 66, CDR-i 36
Kestus 45 minutit 21 sekundit + CDR 21 minutit ja 25 sekundit
Hind pakil 7 eurot, kassett eraldi 3 eurot.
Huvi korral võta ühendust Facebooki kaudu või kirjuta gtm242(ätt)hot.ee.
Ma ei oska The Gray Calamity´t hinnata, ei ole ma ju selline täisväärtuslik black metal mees ning sellal kui bänd õitses, kuulasin ma hoopis sündipoppi ning industriali. Aga ma usaldan endast targemaid ning nemad on kordi maininud, et tegu oli eesti esimese black metal bändiga ja mitte ainult, vaid ka sellise grupiga kes sammus oma ajast ees, sidudes muusikasse helisid mille populaarsus BM-is tõusis esile alles hiljem. Tanel Langeri eest ei räägi, kuid tean, et Gates ning Veiko Rebane olid bänditegemise ajal ka andunud indierock´i austajad ja seetõttu ei ole imestada kui siit-sealt hüppavad esile mõned shoegaze´ile omased momendid, just need helikäigud mis The Gray Calamity unikaalsust toonitavad. Loodetavasti seletab keegi minust teadlikum bändi kultusliku fenomeni lahti, mina mainin vaid mokaotsast lisaks, et nende muusika jõudis mulle südamesse alles siis kui kuulasin neid üüratuvanast mõlkis kõlariga sangast, sest selle poolenisti plärisev saund andis eheduse tunde ning kinnitas, et digiajastule omane failikäivitus arvutis igale asjale ei sobi. Kassett peaks olema just see meedium millel sedalaadi undergroundim metal levida võiks. Kassettidel need lood kunagi levisid ja peale restaureerimist on nad kassetil tagasi.
Kui nad iga aasta kuulutavad korra välja Guns´n´Roses´i uue albumi peatse ilmumise ning see lükkub taas edasi, siis ajab muigama küll, kuid The Gray Calamity reliisi sai samuti üle kahe aasta ette valmistatud. Pausidega muidugi, sest kord olin mina väsinud, et ideesid vastu võtta või siis kujunduseks sobitada ning siis toppas taas veidi teise poole tõttu, aga lõpuks on see valmis ja nii hästi nagu kompromisside tõttu võimalik. Kassett on kahte tooni korpusega, ehk siis üks kassetipool on must ning B pool valge. Valgel poolel on triipkoodiga kleebis, must A külg on ilma märgistuseta. Vaheleht on metallic hõbedasel 120 grammisele paberil kahepoolse värvilise digiprindiga, karp standartne läbipaistev. Sama paberit on kasutatud ka kassetiga kaasas käival klassikalises singlikarbis oleval CDR-il. Plaadi puhul on kasutatud hõbedast tuhmi toorikut millel on värviline tindiprint. Nii kassett kui CDR on pakendatud hõbedasse vaakumkilesse ning selliseid kassett+CDR kombopakke on kolmekümnekuuesest tiraažist müügiks vaid 24 tükki. Kassetti eraldi saab mõne aja pärast ning selle tiraažiks on 30 eksemplari. Kahe kassetil ilmumata looga CDR-i juurde ei tehta.Tekste aitas inglise keelde kohendada Mart Kalvet, tänud talle!
Friday, October 03, 2014
Kaarel Mihk - Vaade
Kaarel Mihk - Vaade
Trash Can Dance 2014
TCD61 kassett
A:
1. Taht 07:26
2. Alati 03:41
3. Tühi 06:10
4. Kriis 03:41
B:
1. When The End Of This Age Is Complete 04:15
2. Ohus 10:02
3. Järv 07:16
Kuula ja Lae alla!
Tiraaž 30 tk.
Kestus
Hind 3 eurot
Huvi korral võta ühendust Facebooki kaudu või kirjuta gtm242(ätt)hot.ee.
Muusikasõber Marko Pütsep kirjutas mulle: "Oo ... see Kaarel Mihk on väga korralik kraam! Mõnus lindilõhkumine nagu aga pole selline väljakannatamatu noise." Kuidas kuulata müramuusikat? Mida kuulda müramuusikast? Minu, aga kindlasti ka teiste noise´i austajate jaoks, on see nii individuaalne, seotud meeleolude, kuulamise keskonnaga, aga ka näiteks heli valjususe tasemega. Olen tabanud tantsubiiti, olen läinud vaidlema, et artist teeb rock´n´rolli, see lihtsalt maetud müramasside alla. Kaarel Mihk on minu jaoks näiteks jazz artist, ütleme siis nii, et darkjazz funeralswing artist. Tema esikalbum "Vaade" aga on minu kõrva jaoks Badalmenti "Twin Peaks´i" soundträki uues vormi9s taastulemine. Teate mis on Moskva-telefon? Laste mäng kus üks ütleb kõrva sisse sõna, teine sosistab selle edasi ning kui tosinkond last on seda sõna sosinal kuulnud ja oma kuuldu edasi öelnud, on see lõpuks moondunud hoopis teise tähendusega sõnaks. Kujutage nüüd ette, et alguses on Angelo Badalmenti Twin Peaks ja siis on seda kümneid kordi edasi "sosistatud", kuni viimase kläes on Kaarel Mihu "Vaade". Noise jazz, dark sving. Ja eriti ägedalt kõlavad need relvalasud esimese träki elguspooles.
Tiraaž 30 kassetti. Meediana taaskasutatud C44 - C46 läbipaistva korpusega kassetid. Kassetiümbris 250 grammisel kartongil värvilise prindiga slip-case. Värviprindis kassetikleebised variatsioonis 60, ehk siis iga kasseti kleebised on unikaalse kuvaga. Kassetil kasutatud fotode autor on Lora-Liza Parv.